Bilindiği üzere bayanlar özel günlerde giyeceği kıyafeti seçerken çok özen gösterirler. Bu işin görünen yüzü. İşin görünmeyen yüzünde ise kıyafeti seçtikten sonra o kıyafete uygun ayakkabı ve çanta seçimidir. İnanın bu seçimler abiye seçmekten daha zordur. Çünkü seçilen abiyeye uygun, onun ahengini bozmayan bir ayakkabı, bir çanta bulunması gerektiği aşikar.

Çanta modellerine göz atın;

Abiye ile beraber kullanılacak çantalar genellikle takılmıyor, elde taşınıyor. Uzun ve ince bir şekilde tasarlanan bu çantalar elde tutmaya münasip boyutta üretiliyor. Abiye çanta modellerindeki farklılık ise çantanın üretildiği madde noktasında ortaya çıkıyor. Deri ve rugan çantaların en çok tercih edilenler arasında yer aldığını söylemekle beraber diğer alternatiflerinizin, süet, sıvama kumaş, kroko, nubuk, metal ve prada çantalar olduğunu belirtelim. Tüm bunların yanı sıra simli çantalar da deri ve rugan kadar çok tercih edilmektedir.abiye için çanta modelleri, abiye üstünde kullanılabilecek çantalar, abiye tamamlayıcı çantalar

Deri & Rugan modeller;

Deri ve rugan modellerin çok tercih edilmesinin en temel sebebi tutuş kolaylığıdır. Deri çantalar üzerine sim veyahut işleme yapılmamaktadır fakat bu çantalarda desenler vardır. Üstelik bu modeller ekonomik olarak oldukça uygundur. Düz veyahut desenli deri çantalardan dilediğiniz modeli bulabilirsiniz. Rugan modellerde ise detay olarak çıt çıt, kurdela gibi sonradan eklenebilen parçalar görmekteyiz. Tutuş kolaylığı ve dışarıdan zarif görünüm bu çantalar için de geçerli elbette.

Simli çantalar;

Görülen o ki abiye çanta modellerinde genç hanımların en çok tercih ettiği çanta çeşidi simli modeller. Gold, gümüş, siyah, vizon, sedef, lame seçeneklerine sahip olduğunuz simli çantaların zatif olduğunu söyleyelim. Fakat zarif oldukları kadar gösterişli olduğunu da belirtmeliyiz. Abiyenizle uyumlu olup olmayacağına da çok dikkat etmelisiniz.

Metal çantalar;

Eskiye duyulan özlemi simgeleyen metal çantalar çok yoğun bir şekilde tercih edilmeseler de her zaman bir alıcı buluyorlar. Tutuş kolaylığı var mıdır bilinmez, kişiden kişiye göre değişir fakat abiye ile uyumlu olma oranı diğer çantalara göre yüksektir. Siyah gümüş altın ve platin renk seçenekleri ile en sağlam abiye çantası olduklarını belirtmemizde fayda var.