Öncelikle kısaca akneyi tanımlayacak olursak: Akne cildin gözeneklerinin genişlemesi ve siyah nokta olması durumudur. Aknenin en temel nedeni ise beslenme yanlışlıkları, vücudun su ihtiyacının karşılanmaması ve strestir.  Akne Tedavisi Nedir gibi birçok sorunun tam bir cevabı yoktur. Çünkü akne sadece yukarıdaki sebeplerden dolayı oluşmayabilir. Bazen bir hastalık belirtisi, bazen de ergenliğin belirtisi olabilir. Bu yüzden sadece 1 tedavi yöntemi söylemek doğru olmaz.akne tedavisi nasıl yapılır, akne tedavisi sonrası, akne tedavisinden sonra dikkat edilecekler

Akne Tedavisinin temel amacı cildin genişleyen gözeneklerini daraltmak ve oluşan siyah noktaları ciltten yok etmek. Fakat akne tedavisine başlamadan önce, birkaç test yapılması gerekir. Yapılacak testlerin amacı da aknenin neden oluştuğunu öğrenmek.  Çünkü birçok akne probleminde kullanılan makyaj malzemeleri oldukça büyük fazla oranda akne oluşumuna sebep oluyor. Bazen de hormonlardaki değişim yüzünden ciltte akne oluşumuna neden oluyor. Akneler, genellikle birçok tedavi ile tamamen ortandan kalkmayabilir. Gerek hastanın tedavi sürecindeki başarısızlığı, gerek yanlış tedavi yöntemi gibi sebeplerden dolayı, akne tedavisi yarım kalabilir ya da tamamen çözülme ulaşamayabilir. Fakat tarafımızdan verilen Kesin çözümlü akne tedavisi ile siz de sivilcelerinizden sonsuza kadar kurtulabilirsiniz. Akneler cildin gözeneklerinin genişlemesi ve yağ bezelerinin fazla yağ üretimi sayesinde ortaya çıkan iltihaplı Kırmızı kabarcıklardır. Genellikle en çok yüz bölgesinde görülür. Eğer bu bölgedeki sivilceler tedavi edilmezse, yavaş yavaş omuz ve göğüs bölgesine, daha sonra da sırt bölgesine yerleşerek, kişiyi rahatsız edici boyutlara gelebilir. Tabii daha sonrasında kist oluşu olması da kaçınılmaz bir durum.

Kesin çözümlü akne tedavisi genel anlamda akne sorununu tamamen ortadan kaldırmaya yöneliktir. Kişi için gerekli testler yapılarak uygun tedaviye başlanır. Aknenin şiddetine ve cinsine göre tedavi süresi uzayabilir ya da kısalabilir. Merkezlerde yapılan akne tedavileri, hem cildinizin tipine göre hem de nedenine göre size özel tedavi yöntemi sunulur. Üstelik iğneli ve ağrılı ilaçlar yerine, genellikle losyon, krem gibi tedavi yöntemiyle size acısız ve ağrısız bir tedavi süreci sunuyor. Kesin çözümlü akne tedavisi için sonrasında da yapılması gereken birkaç nokta bulunuyor. Bunların başında en çok dikkat edilmesi gereken ise tedavi sürecinde ve tedavi sonrasında beslenme alışkanlıklarına ve bol su içmeye özen gösterilmesi gerekiyor.