İnsanlara zarar veren canlılardan biride arı haşeresidir. Bu canlılar insanlara farklı türde zararlar vermektedir. Bu canlıların birçok türü vardır ve her türün kendine has bir özelliğe vardır ve her arı türü insanlara farklı şekillerde zarar verir. İnsanlara en çok zarar veren arı türlerinin başında yaban arısı ve eşek arısı gelir. Bazı arı türleri insanların besinler, ne zarar verirken bazı arı türleri bitkilere zarar verir, bazı türleri direk insanları sokması ile insanlara zarar verir ve bazı türleri de bal arısı yetiştiricilerinin arılarlına zarar verir.arı ilaçlama, arı nasıl ilaçlanır, arı ilaçlama neden yapılır

Arı türleri genellikle koloni hainde yaşarlar ve tehlike anında toplu olarak zarar veren canlıya saldırıp sokarlar. Birden fazla arının sokmasında insanların hayatı tehlikeye girebilir ve hatta ölebilir bu durumlarda mutlaka tedavi olunmalı. Arı sokmalarına ve zararlarına maruz kalmamak için mutlaka ilaçlama yapmak gerekir. bu zararlıların ilaçlaması için günün 24 saati boyunca bize ulaşabilir ve ilaçlama şirketimizden her türlü desteği alabilirsiniz. Arı ilaçlaması için genellikle sıvı ilaçlar kullanılır ve bu canlılar en çok ya akşam saatlerinde ya da sabah erken saatlerinde ilaçlanması gerekir. Çünkü bu saatlerde tüm arılar yuvada olur ve bu ilaçlama ile kesin sonuç alınır.

Akar

Gözle görülmeyecek kadar küçük yapılı olan akar böceği zararlısı insanların ve hayvanların bulunduğu ortamlarda bulunur. İnsanlar ve hayvanlar üzerinde ve bunların ortamında bulunan akar canlısı canlıların deri atıkları ve ortamdaki küçük organik besinler ile beslenen canlılardır. Genellikle nemli ve pis ortamlarda çok sayıda bulunurlar. Evde akar canlısına en çok yatak nevresimleri ve yorganlar üzerinde bulunur.

Ayrıca akarlar halı, pelüş oyuncaklar ve insanların sıklıkla kullandıkları alanlarda bulunur. Akar canlısından insanlara satım ve bronşit hastalığı bulaşır. Bu hastalıklar en çok ufak bebekleri ve çocukları etkiler. Bu nedenle akar ilaçlaması yapmak gerekir ki bu zararlı canlılardan kurtulmuş olunur. Akar ilaçlaması için yasal bir ilaçlama şirketi ile çalışmak gerekir. Kesinlikle hiçbir ilaçlamayı ferdi olarak yapmayın ve ilaçlamayı sokak pompacıların yaptırmayın. Bu kişilerin ne tür ilaçlar kullandığını bilmezsiniz ve yapılan ilaçlama ile ciddi sağlık sorunu yaşayabilirsiniz.