Elyaf, keçe ya da sünger gibi bir iç dolgu malzemesine sahip olan ve bu dolgu malzemesinin iki kumaş arasına alınmış şekilde üç kat gibi dikili olan mont şekli olarak karşımıza çıkmakta olan montların Armine dış giyim ürünleri içerisinde yer aldığını görebilmek mümkündür. Bu modellerin hem sıcak tutması hem de estetik olarak da hoş bir görünüme sahip olması açısından oldukça kullanışlı olduğunu görebilmek mümkün olmaktadır. Bu giyim ürünlerinin kullanıcısını rahat ettirmesi nedeni ile model çeşitliliğinin de fazla olduğunu görebilmek mümkündür.armine kaban modelleri, armine kapitone kaban modelleri, armine kapitone kabanlar

Tesettür giyim konusunda oldukça yetkin bir isim haline gelmiş olan Armine, sunduğu kapitone kaban modellerinde kemerli ve uzun modellerin yanı sıra kısa kaban modellerini de sunmuş bulunmaktadır. Bunun yanı sıra kabanlarda kullanılmış olan kumaşların da farklılık gösterdiklerini görebilmemiz mümkün olmaktadır. Bunun yanı sıra bu kabanlar içinde iç yaka kürkü olan, dış yaka kürkü olan modelleri de görebilmek mümkün olmaktadır. Farklı modeller için farklı renk seçenekleri de sunmakta olan Armine kapitone kaban modellerinde de diğer giyim ürünlerinde olduğu gibi çok çeşitlilikten yana olduğunu göstermiştir. Bu modeller içerisinde kemerli modellerin hem tokalı olanlarını hem de tokasız olup başlamalı olanlarını görmemiz mümkün olduğu gibi belden oturtmalı olanlarını da görebilmemiz mümkün olmaktadır. Üstelik beden seçenekleri de sunulan bu montların cepli olması da soğuk havalarda rahatlıkla kullanabileceğiniz montlar olmalarını sağlamaktadır. Bu montların üretim aşamasında içlerinde bulunan elyaf gibi iç dolgu malzemeleri nedeni ile zaten sıcak tuttuklarını görebilmemiz mümkün olmaktadır.

Tüm özellikleri göz önünde bulundurulduğu zaman sadece tesettürlü bayanlar için değil aynı zamanda soğuk hava koşullarının bulunduğu yerlerde yaşayan açık bayanlar için de oldukça ideal olan bu Armine kapitone montlar üretiminde kullanılan malzemelerin kalitesi ile de uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz montlar olmaya aday olmaktadır. Üstelik son derece modern kesimlere sahip olmalarının yanı sıra giydiğiniz zaman kesinlikle rahat edebileceğiniz özelliklere sahip olmaları da özellikle tesettür giyim tercihini benimsemiş bayanlar için büyük bir kolaylık sağlamaktadır.