Kurye Hizmetleri çeşitli amaçlar için kullanılmaktadır. Günümüzde bireysel ve ticari amaçlar için de kurye hizmetleri kullanılmaktadır. Ticari amaçlar için müşterilere ulaşmak, evrak dağıtımı, mal transferi gibi amaçlar için kurye hizmetlerinden faydalanılırken, şahsi amaçlar için de birçok farklı nedenle kurye hizmetlerinden faydalanılmaktadır. Kurye hizmetlerinin farklı amaçlar için kullanılabilir olması nedeniyle farklı farklı kurye çeşitleri de ortaya çıkmıştır. Her amaca göre farklılaşan kurye hizmetleri ile işleri geliştirmek, zamandan kazanmak ve müşteri ile iletişimi arttırmak mümkündür. Çeşitli amaçlar için kullanılan birçok kurye hizmeti vardır. Küçükçekmece kurye farklı kurye hizmetlerini bünyesinde barındırır.motorlu kurye hizmeti, gece kurye, motorlu gece kuryesi

  • Kurye Hizmetinin Faydaları ve Çeşitleri
  • Kurye hizmetinin kurumsal anlamda firmalara birçok artıları vardır. Bu artılardan kısaca bahsetmek gerekirse:
  • Kurumsal kimlik oluşturmaya yardımcı olur. Kurye kullanan firmalar müşterinin gözünde daha ciddi firmalar olarak görülür.
  • Zamandan ve maliyetten kazanmaya yarar.
  • Bir firma dağıtım için kendi personelini kullanmayarak kaynaklarını akıllıca kullanmış olur.
  • Her farklı amaç için değişik kurye hizmeti alınabildiğinden dolayı verimlidir.

Kurye hizmetlerinden bahsettikten sonra biraz da kurye çeşitlerinden bahsetmek de yarar vardır. Moto kurye küçük araçlar ile yapılan kurye hizmetidir. Motorlu kurye olarak da bilinen bu hizmette kurye elemanları dar sokaklarda rahatlıkla hareket eden araçlarla dağıtım yaparlar. Motorlu kurye elemanlarının taşıyamayacağı yükler arabalı kurye elemanları ile taşınır. Express kurye kavramı ise en hızlı ve garantili taşıma işidir. Yakın mesafeler için yaya kurye kullanılmaktadır. Birçok noktaya dağıtım yapılacaksa toplu kurye seçilmesi en mantıklısıdır. Gece kurye ise gece yapılan gönderiler için seçilebilir. Atakent kurye ile bu hizmetlere ve daha fazlasına erişmek mümkündür.