Annenin doğum öncesi stresini azaltmak için yurtdışında yapılan baby shower etkinliği son dönemde ülkemizde de yapılmaya başlanmıştır. Çocuk doğmadan önce annenin doğum öncesinde rahatlaması için yakın dostları tarafından oyunlarla, hediyelerle yapılan bu etkinlik anne adaylarını mutlu etmektedir. Baby shower organizasyon konusu da firmalar için bir fırsat oluşturmaktadır.babay shower organizasyonu nasıl yapılır, babay shower nedir, babay shower organizasyonu nedir

Belirli bir ücret karşılığında her şeyi hazırlayan ve yöneten firmalar annenin ve yakın dostlarının üzerinden organizasyon stresini almaktadır. Anne etkinlikte bulunması gereken dostlarını ve çocuk için ihtiyacı olan hediyeleri yazar. Yakın arkadaşları bir organizasyon firmasıyla anlaşarak geriye kalan süsleme, özel pasta kurabiye gibi misafirlere sunum yapılacak şeyleri halletmiş olur. Ayrıca o güne ait ve bebeğe özel olan küçük kurabiyeler hazırlanır, davete gelen misafirlere bir anı olması için hediye edilir. Konsept partiler için de baby shower organizasyon firmalarıyla anlaşılır. Katılan misafirlere ve anneye güzel ve özel bir gün hazırlamak için firmalar gerekli olan her şeyi yapmaktadır. Bu özel ve ömür boyu hatırlanacak gün için hiçbir masraftan kaçınmayan anneler mekan seçimine, mekanda bulunması gereken süsleme ve yiyeceklere karar verip geri kalan her şeyi organizasyon firmasına bırakır. Annenin geçirdiği zor günlerde her şeyle ilgilenecek firmalar oldukça cazip gelmektedir. Dostlarının yanında olması, alacağı hediyeler ve kimsenin aklından çıkaramayacağı bir gün olması anneyi doğum öncesi oldukça rahatlatacaktır.

Organizasyon firması seçimi yaparken internetten gerekli araştırmayı yapabilirsiniz. Çoğu firma daha önce yaptıkları baby shower organizasyon fotoğraflarını internet sitelerinde veya bloglarında paylaşmaktadır. Bunlar iyi bir referanstır. Ayrıca deneyimli annelerden de gerekli yardımı alabilirsiniz. Unutamayacağınız bir gün öncesinde hiçbir masraftan kaçınmayarak güzel zaman geçirmenizi sağlayacak firmayı bulmalısınız. Etkinlik fotoğrafı sayesinde yıllar sonra çocuğunuzu da mutlu edebilirsiniz.