Bakırköy karın germe estetiği ameliyatı diğer adıyla abdominoplasti, alt ve orta karın bölgesinde mevcut fazla yağ ve sarkmış haldeki cilt dokusunun alınması ve karın kaslarının gerilmesi ile sağlamlaştırıldığı cerrahi bir girişimdir. Kilolu kişilerin bu ameliyattan önce kaybedebilecekleri miktarda kilo vermeleri önerilmektedir. Bu operasyonlar sayesinde şişman karın ve göbek görünümü düzeltilmektedir. Ameliyat sonrasında ise ameliyata bağlı olarak ince çizgi halinde bir iz kalmaktadır. Bu iz kalıcıdır ancak zamanla görünürlüğü azalmaktadır.bakırköy karın germe, karın germe estetiği, karın germe estetiği ameliyatı

Neden Yapılır?

Estetik görünümüne önem veren kişiler başta olmak üzere herkes düz bir karına sahip olmak istemektedir. Çünkü düz bir karın güzel bir fiziğin göstergesidir. İlerleyen yaş, üst üste doğum yapma, sık kilo alıp verme nedeniyle karın içerisinde oluşan yağlanma, karın kaslarının gevşemesi, deri altında meydana gelen yağlanma ve derideki gevşemeler sonucunda karın bölgesinde deformasyonlar meydana gelmektedir. Bu deformasyonların toparlanması için ise karın germe estetiğine başvurulmaktadır.

Karın Germe Estetiği Yöntemleri

Bakırköy karın germe estetiği ameliyatı ile karın duvarı şekillendirme, mevcut yağlanma, sarkma ve cilt esnekliğine bağlı olarak; karın germe ve bazen liposuctionla birlikte uygulanan operasyonlarla gerçekleştirilebilmektedir. Ayrıca diğer vücut estetiği ya da yumurtalık, rahim ameliyatları gibi ameliyatlarla beraber yapılabilmektedir.

Karın germe operasyonları için tam karın germe ve mini karın germe olmak üzere başlıca 2 farklı yöntem uygulanmaktadır. Mini karın germe operasyonlarında yalnızca alt karın bölgesi ve göbek altında bulunan fazla yağ ve cilt fazlalıkları alınmaktadır. Tam karın germe operasyonlarında ise tüm karın ve bel bölgesindeki fazla yağ alınmakta, göbek altındaki cilt fazlalıkları çıkarılmakta ve gevşemiş durumdaki karın kasları yeniden yapılandırılmaktadır.