Başak burcu erkeklerinin en dikkat çekici özelliklerinin başında kıvrak zekaları gelmektedir. Pratik bir zekaları vardır. Her konu hakkında bir fikir yürütebilirler. Kriz yönetimleri oldukça başarılıdır. Ancak yine de tüm bunlara rağmen çok atılgan bir yapıları yoktur. Enerjileri neredeyse her zaman yüksektir. Eğlenmeyi ve eğlendirmeyi severler. Espri ve mizaç yönleri vardır. İş konusunda hırslı ve azimli olurlar. Kaybetmekten hoşlanmazlar. Yenilgiyi de bu nedenle kolayca kabul etmezler. Haklı olduklarını düşündükleri bir konu varsa karşıyı dinlemezler.başak burcu erkeği, başak burcu erkeği davranışları, başak burcu erkeği özellikleri

Başak burcu erkeklerinin inatçı bir tarafı da vardır. Eğer bir şeyi yapmaya karar vermişler ise onları vazgeçirmek oldukça zor olacaktır. Kendi doğru bildikleri yoldan ilerlemeyi severler. Onları haksız olduklarına inandırmak oldukça zordur. Sevdikleri için her türlü fedakarlığı almaya hazırdırlar. Aile bağları kuvvetlidir. Aile büyüklerine daima saygı gösterip önem verirler. Özgürlüklerine ve rahatlıklarına düşkündürler. Kısıtlanmak hiç onlara göre değildir. Onları kısıtlamak da neredeyse olanaksızdır.

Başak burcu erkeklerinin bir diğer özelliği ise fazla detaycı olmalarıdır. Kimsenin dikkatini çekmeyen en küçük detaylarda başak erkekleri boğulabilir. Bu nedenle de ikili ilişkilerinde çokça sorun yaşayabilirler. Başak burcu ile ilişki yaşayacak bir insanın da bu özelliğinin olması işleri daha kolay hale getirecektir. Ayrıca onlar oldukça titiz ve kuralcıdır. Düzeni severler. Kurallara uyarlar ve kendi koydukları kurallara da uyulmasını isterler. Eğer onların kuralına uyulmazsa çok can yakıcı olabilirler. Onlar için bir işte olmazsa olmaz özelliklerden biri düzen ve disiplindir.

Başak burcu erkekleri genellikle girdiği her ortamda dikkat çeker. Popüler ve havalı bir havaları vardır. Sempatik ve konuşkan kişilerdir. İnsanların gönlünü kolayca kazanabilirler. Arkadaşlıkları ve ikili ilişkileri genellikle kusursuzdur. Dost canlısı bir yapıları vardır. Dostluğa ve iletişime önem verirler. Karşıyı kırmaktan kaçınırlar. Ancak bir şeyi beğenmezlerse de söylerler. Başak burcu erkekleri her ne kadar duygusal olsa da aşktan ve duygudan pek anlamazlar. Karşı cinse karşı güvenleri biraz zayıftır. İkili ilişkilerde biraz çekingen olabilirler. Bir karar almadan önce uzun uzun düşünür öyle karar alırlar.