Ben Aldırmak Zor Mudur?

Ben diğer adı ile nevüs genellikle pek çok kişide bulunmaktadır. Daha çok genetik kaynaklı olmakla birlikte sonradan çıkan benler de bulunmaktadır. Bazı benler tehlikeli olamayabilir. Ancak tehlikeli olan benler de vardır. Bunların tespit edilmesi bazı kurallara bağlıdır. Öncelikle benin rengine bakmak gerekmektedir. Homojen renkli benler tehlikeli olabilir. Bunun yanında benin görünümü de oldukça önemlidir. Ben eğer girintili çıkıntılı ise bu genden şüphe etmek gerekebilir. Ayrıca benin 6 mm’den büyük olması durumu da şüpheye neden olabilir. Bununla birlikte benlerin herhangi bir neden olmaksızın kanaması, yara halini alması gibi pek çok farklı şey onların cerrahi müdahale gerektirmesini sağlayacaktır.

ben , ben aldırma , ben tedavisi 2

Ben aldırmak zor mudur? Bu soru ben aldırmak isteyen pek çok kişinin merak ettiği bir sorudur. Halk arasında benin çıkarılmasının kansere neden olduğuna dair bir inanış olsa da bu doğru değildir. Benin gerek tamamen gerekse bir kısmının çıkarılması kanser nedeni değildir. Hatta kanserin erken teşhisini sağlayacaktır. Bazı kişiler benlerin estetik olarak güzel olmadığını düşünebilir ve bu nedenle benlerinin çıkarılmasını isteyebilir. Bu genellikle lazer, elektrokoterizasyon diğer adıyla yakma ya da kriyoterapi yani diğer adıyla dondurma gibi yöntemlerle mümkün olmaktadır.
Benlerin Kansere Dönüşüm Belirtileri Nelerdir?

Benler pek çok kişinin vücudunda rastladığı deri parçaları ya da deri kabarcıklarıdır. Genellikle oval olan ya da yayvan görünen benlerin tedavisi genellikle estetisyenler tarafından önemsenmektedir. Oysa bu durum genellikle benlerin zararsız olduğu ancak estetik kaygıların yoğun olduğu durumlar için geçerlidir. Bunun dışında zararlı olan benler de bulunmaktadır.

Benlerin Kansere Dönüşüm Belirtileri Nelerdir? Bu soru oldukça merak edilen bir sorudur. Genellikle kansere neden olabilecek benler hiçbir neden olmadan kanayan benlerdir. Aynı zamanda bu benlerin yara olan ve kaşınan benler olduğu da söylenebilir. Bu tarz belirtiler gösteren benlerden şüphelenilebilir. Bunun yanında rengi oldukça homojen olan kahverengi, mavi siyah, pembe gibi oldukça karışık renkleri içinde bulunduran benler de tehlikeli olabilecek benler arasındadır. Bu benlerin de mutlaka tedavi edilmesi gerekmektedir.

“Benlerin kansere dönüşüm belirtileri nelerdir?” sorusuna cevap olarak aynı zamanda sayıları giderek artan benler de örnek gösterilebilir. Genellikle belirli bir zamandan sonra ortaya çıkan benlerin tehlikeli olabileceği bilinmektedir. Doğuştan olan benler genellikle zararsızdır. Ama daha sonradan ortaya çıkan benler daha tehlikeli olabilir. Daha büyük ve daha koyu renkli olan benler genellikle en çok kanser belirtisi olan benlerdir.

Benleriniz giderek büyüdüğünde, yüzey dokusunda değişiklikler ortaya çıktığında ve ağrı, kanama, kaşıntı gibi şikayetleriniz olduğunda ve bu şikayetler 2 haftadan fazla sürdüğünde kanserden şüphelenebilirsiniz.