Bölgesel incelme genel anlamda kişilerin vücutlarında problemli olarak gördükleri tek bir noktaya dair incelme isteğini karşılayan bir durum. Kişiler bu gibi durumda problemli olarak addettikeri bölgenin incelmesini dilerler. Bu bölgenin vücutlarının diğer bölgelerine göre daha kalın olduğunu düşünürler. Ve bu problem çözmek için de bölgesel incelmenin mümkün olmasını dilerler.

Bölgesel İncelmenin Özelliği

Bölgesel incelme oldukça zor bir süreç içerir. Kişinin incelmesi genetik birçok faktör başta olmak üzere bir sürü şeye bağlıdır. Cinsiyet de bu durumda oldukça önemlidir. Kadınlar ve erkeklerin metabolizma hızları birbirlerinden oldukça farklıdır. Bunun yanında erkeklerde kas kütleleri daha fazla iken kadınlarda yağ kütlesi daha çoktur. Bu gibi durumlar kişinin kilo vermesini etkilemektedir.bölgesel incelme, bölgesel zayıflama, nasıl bölgesel zayıflanır

Sağlıklı Beslenme ve Spor

Sağlıklı beslenme ve spor bölgesel incelme yöntemleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Günümüzde insanların bölgesel incelme dileğini fark eden insanlar bu konuda etkili olduğunu iddia ettikleri kremler, bölgesel incelmeyi sağlayan spor aletleri gibi ürünler piyasaya sunmuşlardır. Bu ürünlerin vaat ettikleri şeyleri gerçekleştirmesi mümkün değildir. Çünkü vücudun bu gibi dış etmenlere cevap verip bölgesel incelme sağlayacak bir çalışma sistemi hiç olmamıştır.

Bölgesel İncelme Nedir, Ne Değildir?

Bölgesel incelme bir krem sürülerek gerçekleşecek kadar basit bir işlem değildir.

Bölgesel zayıflama, yağ alımının gerçekleştirildiği cerrahi müdahaleler dışında dışarıdan etki ile gerçekleşmesi mümkün olan bir olay değildir.

Bölgesel zayıflama vücudun yağ yakımı durumuna geçtiğinde gerçekleşecek bir olaydır. Burada da yakılacak olan yağ vücudun tamamından homojen olarak alındığı için bölgesel zayıflama durumundan çok vücutta genel bir incelmeden söz edilebilmektedir.

Doğru, sağlıklı ve dengeli beslenme durumu vücudun yağ yakımı için oldukça yararlı bir durumdur. Bu sayede kişi iyi besinlerden yeterli enerjiyi alıp kaliteli bir antrenman yapabilecektir. Bunun yanında besinleri sindirirken doğal oldukları için hiçbir problem yaşamayacaktır.

Doğru ve dengeli beslenirken kişi ana-ara öğün sistemine dikkat etmelidir. Bu sisteme uymak kişi sağlığı ve beslenmesi açısından oldukça önemlidir. Şöyle ki ana-ara öğün sistematiği ile beslenen bir kişinin kan şekeri sabit kalacaktır, böylece ani olarak gerçekleşen kan şekeri düşmesi sonucu oluşan açlık ataklarından kişi gerçekleşmeden korunmaktadır.