Bölgesel zayıflama neredeyse herkesin hayali olan bir durumdur. Bu gibi durumlarda kişiler sahip oldukları fizikten genel olarak memnundurlar fakat sorunlu bölgelerinde yoğunlaşmış bir yağ görünümleri vardır. Yada basenleri vücut proporsiyonlarına göre daha kalındır. Yada göbek bölgesi yağlanması gösterirler. Eğer kişi genel zayıflama yöntemlerini kullanırsa istediği estetik görünüm oranını yakalayamayacaktır. Bu gibi durumlarda kişiler fiziklerinden genel anlamda memnun oldukları için bölgesel zayıflama yöntemlerini düşünmektedirler. Böylece kendileri için estetik bir oran yakalamaları mümkün olmaktadır. bölgesel incelme, bölgesel zayıflama, nasıl bölgesel zayıflanır

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

Bölgesel incelme yöntemleri denildiğinde birçok etkili yöntem akla gelmektedir. Bunların başında tabi ki herkesin de bildiği egzersiz yöntemleri gelmektedir. Bölgesel olarak zayıflaması istenilen bölgeye yoğunlaşmış bir egzersiz programı kısa süre içerisinde kişinin memnun edici sonuçlar almaya başlamasına neden olacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken husus aslında bölgesel olarak yoğunlaşmış egzersiz programını doğru beslenme biçimi ile desteklemektir. Günümüzde yapılan bilimsel araştırmalar kanıtlamıştır ki egzersiz tek başına bölgesel problemleri çözümlemekte yeterli değildir. Örneğin; karın bölgesinde bölgesel yağlanma olan bir kişi sadece mekik çekerek bu yağlanmayı ortadan kaldıramaz. Karın bölgesindeki inatçı yağların çözümü aslında doğru bir beslenme sisteminden geçmektedir. Özellikle karın yağlarında çiğ sebze ve saf protein destekli beslenme programları kişinin karın yağlarını yok etmesinde oldukça etkili olmaktadır. Hatta uzmanlar bölgesel yağlanmalarda doğru beslenmenin doğru bir biçimde yapılan egzersizden bir nebze daha fazla etkili olduğunu ifade etmektedirler.

Spor ile Bölgesel Zayıflama

Spor yardımı ile bölgesel zayıflama istenildiğinde öncelikle kişinin bölgesel yağlanma probleminin oranı, bölgesel yağlanmanın hangi bölgede olduğu, ne kadar incelmek istenildiği gibi sorulara cevap vermek gerekmektedir. Bu sorulara cevap verildikten sonra kişinin dilek ve taleplerine en uygun egzersiz programını oluşturması gerekmektedir. Bu egzersiz programı bir personal trainer aracılığı ile de yapılabileceği gibi kişi kendisi de bölgesel yağlanma problemine yönelik bir egzersiz programı hazırlayabilir. Tabi ki böyle bir durumda kişinin bir uzman yardımından faydalanması en doğru ve yerinde alınan karar olacaktır. Egzersiz uygulaması yapılırken egzersiz programına dinlenme günlerinin konulması egzersiz programının başarısını ve kişinin kişisel kas gelişimini oldukça olumlu yönde etki etkilemektedir. Bu gibi detaylara doğru bir şekilde dikkat edildiğinde kişinin bölgesel yağlanma probleminden kurtulması kaçınılmazdır.