Burun Estetiği Ameliyatı (Rinoplasti)

Burun EstetiğiBurnun kavisli, kemerli, geniş, uzun, büyük olması gibi şekil bozukluklarında burun estetiği ameliyatı ile arzu edilen, doğala yakın, estetik görünümlü burunlar elde edilebilir. Burun estetiği ameliyatı genel anestezi altında uygulanır ve ortalama 2 saat sürer. Hasta ameliyat sırasında uyur ve hiçbir acı hissetmez. Burun estetiği ameliyatı esnasında burundaki şekil bozuklukları düzeltilirken burundan nefes almayı engelleyen sorunlar da giderilebilir. Burun estetiği ameliyatı ergenlik çağından itibaren her yaşta uygulanabilir. Burun estetiği ameliyatı yaz dahil her mevsimde yapılabilir. Burun estetiği ile ilgili detaylı bilgi almak için burun estetiği fiyatları sayfasını inceleyin.

Burun Estetiği, Rinoplasti , Burun Estetiği Ameliyatı

Burun Estetiği Nedir?
Burun estetiği ameliyatıyla burundaki şekilsel ve işlevsel problemler tedavi edilmektedir. Bunlar; burnu büyütmek veya küçültmek, burun ucunun veya burun kemerinin şeklini değiştirmek, burun deliklerinin çapını büyütmek veya küçültmek, burun ile dudak arasındaki açıyı ayarlamak olarak sayılabilir. Ancak burun estetiği ameliyatı sırasında varsa nefes alma problemleri de giderilerek hastaların ameliyattan sonra sağlıklı nefes almaları sağlanır. Doğum ile gelen nefes alma problemlerinin veya travma sonucu burunda oluşan şekil bozukluklarına bağlı nefes alma problemlerinin kesin tedavisi burun estetiği yani rhinoplasty ameliyatıdır.

Burun Estetiği Ameliyatını Kimler Yaptırabilir?
Burun estetiği ile kişilerin yüzüne estetik bir güzellik sağlanır. Burnunun şekil ve yapısını beğenmeyen hastalar burun estetiği sonrası oluşan estetik görünümleriyle özgüven tazelerler. “Ameliyat ile nasıl bir burna sahip olacağım?” , “Ameliyat sonrası yeni görünümümden mutlu olacak mıyım ” gibi sorular ile doktorunuz ile tartışabilirsiniz. Beklentilerinizi ve kaygılarınızı doktorunuzla paylaşmanız, yaşanması muhtemel hayal kırıklıklarını önlemede önemlidir. Burun estetiği ile yüzü en çok gülen kişiler, burnunda şekil bozuklukları olan ve bu durumdan memnun olmayan kişilerdir.

Burun estetiği ameliyatı için doktorlar genelde hastaların ergenliği ve gelişimini tamamlamış olmasını bekler. Bu kızlar için 15 yaş civarı, erkeklerde ise 18 yaş civarıdır. Önemli olan kişinin kemik gelişimini tamamlamış olmasıdır.

Ameliyat için kararı hastanın kendisinin vermesi önemlidir. Ailelerin, gençlerin sosyal ve psikolojik durumlarını gözönünde bulundurarak hareket etmeleri, kararı kendilerine bırakmaları önemlidir.