Bir erkeğin cinsel partneri tedavinin bir parçası olmak isteyen olduğunda cinsel terapi etkilidir. Çalışmalar tedavide yer alan ortak olan zaman sorunu% 50 -70% giderir, stresle ilişkili ED ile erkekler için olduğunu göstermiştir. Adam tek başına danışmanlık içinden geçmesi gerektiğinde, sonuçlar biraz daha düşüktür. Seks terapisi bir adamın sadece bir ya da iki seans sonra tedavinin dışında düşerse cinsel terapinin etkisini göstermesi mümkün değildir. Bazen, cinsel danışmanlık birkaç seans erektil disfonksiyon için medikal veya cerrahi tedavi alacak olan bir adam için yararlı olabilir. Bir danışman bir tedavi kabul bir çift rehberlik yardımcı ya da onların cinsel iletişim ve sevişmek becerilerini geliştirmeye yardımcı olabilir.cinsel terapi, cinsel terapinin etkisi

 Tek bir adam penis enjeksiyonu veya bir vakum konstriksiyon cihazı olan ED için her iki tedaviler hakkında ortağı konuşmak için nasıl danışmanlık yararlanabilir.

Cinsel terapinin etkisini görebilmek için seanslara itinalı bir şekilde gitmek gerekir. Belli bir süre sonra seanslara katılım göstermemeniz halinde cinsel terapiniz ve evliliğiniz tehlikeye düşer. Eğer bunların olmamasını ve cinsel terapinin etkisini kısa bir süre içersinde görmek istiyor iseniz siz de size psikiyatrınız tarafından sizin için ön görülen cinsel terapi seanslarına katılımınızı hiç aksatmayın. Aksatılmayan seanslar sonunda göreceksiniz ki cinsel terapi süreciniz olumlu bir şekilde ilerliyor ve sorunlarınız yavaş-yavaş çözülmeye başlıyor.