Kahve, çay gibi alışkanlıklara sahipseniz ve bil hassa bu alışkanlıklardan da vazgeçemiyorsanız dişlerin sararması sorunuyla sık sık karşılaşıyorsunuz demek oluyor. Yalnızca böylesi alışkanlıklar değil aslında dişleri her zaman beyaz ve ya parlak tutmak çok da kolay değildir. Kişisel bakımın önemli bir parçası dişleri temiz tutulmasıdır. Tertemiz dişlere kavuşmanın en önemli kuralı temizlemekten geçtiği unutulmamalıdır. Doğal yollarla masrafsız bu işlemi gerçekleştirmenin mutluluğuna paha biçilemez. Çilek bu konuda oldukça başarılı bir meyveler arasındadır. Çilek ile diş beyazlatma işlemi yapabileceğiniz gibi de aynı zamanda dudaklarınız için bir peeling ve bakım maskesi de hazırlanabilir.diş beyazlatma, doğal yoldan diş beyazlatma, diş nasıl beyazlatılır

Çileğin Dişe Faydaları ise;

Diş ve ya diş eti sağlığı söz konusu olduğunda akla gelen ilk besinlerden biri olmalıdır. Çünkü renkli meyve ve ya sebzeler arasında en etkili ve güçlü olanı da budur. Öncelikle içerisinde yüksek oranda bulunan C vitamini dişlerin direnç kazanmasında ve sağlamlaşmasında önemli bir faktördür. Diğer yandan dişlerdeki çürük oluşumunu da engelleyen bir etki göstermektedir. Peki ya diş beyazlatma nasıl olur? Çilek lezzetli olmasının yanında diş minesindeki lekelerden kurtulmanıza olanak sağlayan malik asit içeriyor. Bu durum ise, dişleri beyazlatmak için önemli bir etken olduğu gibi dişlerde plak oluşumunu da azaltmaya yardımcı olur.

Çilek ile Diş Beyazlatma Nasıl Yapılmalı ?

Şimdi gelelim nasıl yapılacağına… Bunun için çilek ile birlikte yine dişleri beyazlatma etkisi olan karbonat kullanılmaktadır. Çilekle diş beyazlatma için gerekli malzemeler ise; 1 adet çilek, küçük bir kase, yarım çay kaşığı karbonat, çatal ile diş fırçasıdır. Küçük kasede çileği ezmelisiniz ve daha sonra karbonatı ekleyip karıştırınız. Ardından ise tıpkı diş macunuyla dişlerinizi fırçalar gibi bu karışımı fırça üstüne alarak fırçalayın. Burada ise uyarmamız gereken bir konu var o da bastırmadan dişlere ve diş etlerine zarar vermeden nazikçe bu işlemi yapmanız gerekmektedir. Özellikle yumuşak kıllı bir diş fırçası kullanmanızı dahi öneriyoruz.  Çünkü özellikle de karbonat sert şekilde uygulandığında diş minesine zarar verebilmektedir.