Epilasyon deyince akla genellikle bayanlar gelir ama son zamanlarda erkeklerinde lazer epilasyona olan ilgisi dikkat çekici bir şekilde artmıştır.  Bakımlı erkeklerin revaçta olması bunun en önemli nedenlerinden biridir. Bu nedenle ekonomik fiyatlara kaliteli hizmet almak için araştırma yapmalısınız.  Kişisel bakım merkezlerinin kalitesi ve uygunluğuyla istenilen sonuçlar kısa sürede elde edilmektedir. Teknolojide ki gelişmelerde takip edilmekte verilen hizmetin kalitesi artırılmaktadır.erkekler için lazer epilasyon, erkeklerde lazer epilasyon uygulaması, erkekler için epilasyon

Eskiden sanatçıların, oyuncuların ve futbolcuların yaptırdıkları lazer epilasyon şuan bakımına özen gösteren erkeklerinde sıklıkla başvurdukları yöntemlerden biri haline geldi. Özellikle kaş arası, sırt, ense, omuz, göğüs bölgesi ve ellerin üzerinde bulunan küçük tüylerin alınması için lazer epilasyon kullanılmaktadır. Epilasyon merkezi ilk olarak yapılacak işlemi seçmekte buna göre bir yol izlemektedir. Epilasyon yapılacak bölgedeki kılların uzun ise kısaltılması gerekmektedir.  Güneşte yanmış tahriş olmuş cilt epilasyon için uygun değildir. Ayrıca akne tedavisi için kullanılan bazı ilaçlarda bu süre zaafında kullanılmamalıdır.  Koyu tenli ya da ince kıl kökleri bulunan hastalara derin dalga boylu, açık renkli hastalar da ise yüzeysel dalga boylu lazer kullanılmaktadır. Sık ve kalın kıl dokusuna sahip erkekler genellikle 5-8 seans sonra istenilen sonuçları elde etmiş olurlar.  Uygulanan alana göre seans süreleri farklılık gösterebilir.  Ergenlik döneminde hormonların eskisiyle vücutta tüylenme fazlalaşmaktadır.  Sırt bölgesinde bulunan tüyler derinin iç kesimlerine doğru daha derinden çıkmaktadırlar. Bu nedenle kullanılan lazerin dalga boyu buna göre değişmektedir. Göğüs bölgesi ise diğer bölgelere göre daha hassastır.

Sakal, kaş arası bölgelerde kuaförlerin uyguladığı sir ağda, tıraş bıçağı ya da ustura kılların daha sert ve sık çıkmasına neden olurken ekonomik erkeklere lazer epilasyon ile bu bölgedeki kılların azalmasına ve yok olmasına, acı verici uygulamalardan kurtulmaya olanak sağlar. Lazer epilasyonun sonuçları kişiye göre farklılık göstermektedir. Kişinin açık ya da koyu tenli olması ve hormonel farklılıkların etkisi vardır.  Aktif olmayan kıl kökleri lazer ile aktifleşebilir ve tekrar çıkabilir. Bu durumda endişe edilmemelidir. Sadece seans süresi bir miktar artmaktadır.