Her geçen gün daha da zorlaşan ehliyet alma konusunda sınava girecek olan sürücü adaylarının mutlaka başarılı ve işinde uzman olan bir sürücü kursuna kayıt yaptırması gerekmektedir. Sürücü adayları önce teorik sonrada direksiyon sınavlarına tabi tutulur. Bu sınavların neticesinde başarılı olana sürücü adayları aktif olarak araç kullanabilecek hale gelirler. Araç kullanabilmek için her vatandaşın sürücü belgesi olması şarttır. Sürücü adaylarını disiplinli olduğu kadar doğru bir şekilde sınavlara hazırlayarak eğitim veren Esenler sürücü kursu, başarı oranlarını her geçen gün artırmaktadır. Sürücü kursunda tecrübeli eğitmenler tarafından ilk yardım ve motor dersleri gören öğrenciler, bu dersleri detaylı bir şekilde uygulamalı olarak öğrenirler.  Sürücü adayları uygulamalı eğitim planının tamamlanması ile birlikte teorik sınava tabi tutulurlar. Sürücü kursunun tek amacı trafik içerisinde güvenli sürüş tekniklerinden haberdar olan bilinçli sürücüler yetiştirmektir.esenler sürücü kursu, esenler sürücü kursu fiyatları, B sınıfı ehliyet

Sınavların içeriği

Esenler sürücü kursu ile sürücü belgesi olan ehliyeti almak için teorik sınavın ardından direksiyon sınavı olunur. Yeni sistemde belirtilen direksiyon sınav süresi otuz beş dakikadır. Bu aşamaya gelen öğrencilerin heyecanlarından arınarak, sürücü kursunun vermiş olduğu direksiyon eğitimlerine odaklanmanız gerekmektedir. Direksiyon sınavında başarısız olan adayların büyük çoğunluğu heyecanlarına yenik düşmektedirler. Kursta eğitimler sırasında görülen güler yüz ve sabırlı eğitimciliğin de direksiyon sınavında olumlu etkileri ortaya çıkmaktadır. Otuz beş dakikalık direksiyon sınavı esnasında araç içinde bulunan komisyon üyeleri beş adet soru sorarlar. Bu sorular da daha önce kursta görülen bilgiler çerçevesinde olmaktadır. Bütün bunların dışında araç seyir halinde iken durma, yokuş lu yerde kalkış ve iki duba arasına aracı park etme gibi aşamalarda direksiyon sınavının bir parçasıdır. Ancak bütün bu aşamalar da talep edilenler, sürücü kursu tarafından daha önceden öğretilmiş olan bilgilerdir.

Direksiyon derslerinin kendiniz için yetersiz olduğuna inandığınız takdirde de Esenler sürücü kursu tarafından verilen ek ders hizmetinden faydalanabilirsiniz. Bu sayede sürücü belgenizi alır almaz gönül rahatlığı ve tereddüt yaşamadan aracınızı kullanabilirsiniz. Ehliyet almak istiyor bir türlü hangi kursu tercih edeceğinizi bilmiyorsanız, kursumuzdan ön görüşme için randevu alarak kafanıza takılan tüm sorularınızın cevabına ulaşabilirsiniz.