Karın kaslarınızı dilediğiniz gibi geliştirmek için pahalı spor salonlarında kaydolmanıza ya da pahalı aletler almanıza gerek yoktur. Kolayca yapabileceğiniz evde karın kası geliştirme hareketleri ile istediğiniz görünüme kavuşmanız mümkündür. Bu yazda evde yapabileceğiniz karın kası geliştirme egzersizlerini bularak uygulayabilirsiniz. Göğüs kafesi bitiminden leğen kaslarına kadar uzanan bölgede yer alan karın kasları mide ile böbrek gibi hayati organların dış etkilere, darbelere karşı korunması açısından oldukça önemli kaslardandır.

Evde Yapabileceğiniz Karın Kası Geliştirme Hareketleri

Karın kası geliştirmek için illaki, bir spor salonuna üye olmanız gerekmez. Karın bölgesi için yapabileceğiniz düzenli olarak yapacağınız egzersizlerle gözle görülür gelişme kaydedersiniz. Ancak sadece bu hareketleri yapmak özellikle karın bölgesinde yağ birikimi olanlarda yeterli olmayabilir. Karın egzersizleri mutlaka bir diyet programıyla desteklemelisiniz.

Karın Kası Geliştirme Hareketi – 1

Dizlerinizi kırarak düz bir yere sırt üstü uzanınız. Kollarınızı geriye doğru uzatarak vücudunuzun üst kısmını yavaşça kaldırmalısınız. Başınızı klasik mekik hareketinde olduğu gibi dizlerinize kadar kaldırmanıza gerek yok, sırtınız yerden 20-30 santim yükselse yeterli olur. Daha sonra tekrar yere uzanarak 10-20 saniye dinlenerek hareketi tekrarlayınız. Bu hareket üst karın kaslarınızı geliştirmeye yardımcı olur.evde karın kası geliştirme, karın kası nasıl gelişir, evde karın kası nasıl gelişir

Karın Kası Geliştirme Hareketi – 2

Ayak tabanlarınız yere düz gelecek şekilde dizlerinizi kırarak sırt üstü uzanmalısınız. Ellerinizi yüzünüzün iki kenarına koyarak sağ dirseğinizi sol dizinize mümkün olduğu kadar yaklaştırılmalı ve diğer dirseğinizle hareketi tekrarlayınız. Bu hareket üst karın kaslarında kısa sürede iyileşme sağlar.

Karın Kası Geliştirme Hareketi – 3

Sırt üstü uzanmalı ve avuç içleri yere gelecek şekilde kollarınızı vücudunuza paralel olarak yere koyunuz. Ayaklarınızı birleştirilmeli. Bacaklarınızın üstü vücudunuzla 90 derecelik konuma gelinceye kadar ayaklarınızı kendinize çekmelisiniz. Alt karın kasları üzerinde etkili olan bu hareketi yaparken ellerinizle yerden güç alınabilir.

Karın Kası Geliştirme Hareketi – 4

Sırt üstü uzanın ve sonrasında ayaklarınızı iyice uzatarak bacaklarınızı birleştiriniz. Kollarınızı vücudunuza paralel olarak yere bırakın. Ayaklarınızı yavaşça yerden 15-20 santim kadar yukarı kaldırın ve bu konumda 30-60 saniye kadar beklemelisiniz. Nefes vererek ayaklarınızı tekrar yere koyup 10-15 saniye dinlenerek hareketi tekrarlayınız. Bu alt karın kasın geliştirmek için kullanılan en etkili egzersizlerdendir.