Fethiye, Muğla’nın en turistik ilçelerinden biri olup harika bir kamp ve tatil bölgesidir. Kamp severlerin büyük bir çoğunluğu bu bölgeyi tercih etmektedir. En büyük avantajlarından biri ulaşımının kolay olmasıdır. Ayrıca Dalaman Havalimanı’ndan buraya direkt olarak gelen araçlar bulunmaktadır. Peki Fethiye’de kamp yapılabilecek en iyi yerler hangileridir?fethiyede kamp alanları, fethiye kamp yapılacak alanlar, fethiye kamp alanları nelerdir

  1. Katrancı Camping

Bu kamp yeri Katrancı Tabiat Parkı içeresinde bulunmaktadır. Tam bir doğa harikası olan bu kamp alanı çam ağaçları ile çevrili ve denize sıfır bir konumda yer almaktadır. Burada hem çadırla hem de karavanlarla kamp yapmak mümkündür. Kamp alanı içerisinde; duş, WC, market, piknik alanı, oyun alanı, çamaşırhane ve buzdolabı gibi olanaklar mevcuttur.

  1. Caretta Caretta Kamp Alanı

Günlüklü Plajı’nda bulunan bu kamp alanı doğa ile iç içe bir kamp alanıdır. Çadırla ve karavanla kamp yapmak için ideal yerlerden biridir. Çadırınız yoksa tesisten kiralamak mümkündür. Kamp alanında masa tenisi, WC, duş, elektrik, dinlenme ve piknik alanları, voleybol alanı gibi olanaklar mevcuttur.

  1. Ölüdeniz Beach Camping

Sahile en yakın kamp alanlarından biri bu kamp alanıdır. Denize sıfır bir noktada ücretsiz bir şekilde kamp yapmak istiyorsanız Fethiye’deki ilk tercihlerinizden biri olabilir. Tesis vs. herhangi bir işletme bulunmadığından kendi çadırınızı getirip kamp yapabilirsiniz. Kamp alanına yakın market, WC ve duş yerleri mevcuttur. Ancak buraya hazırlıklı gelmekte fayda vardır.

  1. Cennet Kamp Alanı

Likya Yolu üzerinde bulunan bu kamp alanı isminden de anlaşılacağı gibi cennet gibi bir yerdir. Denize yakın bir kamp alanı arayışından ziyade ağaçlar ve doğa ile iç içe bir kamp deneyimi yaşamak isteyenler için doğru bir tercih olacaktır. Ücretli bir kamp alanı olup WC, elektrik, duş gibi birçok olanak mevcuttur.

  1. Zirkon Beach Camping

Şehre yakın bir yerde bulunan bu kamp alanı hem çadırla hem de karavanla kamp için uygun yerlerden biridir. Ücretli bir kamp alanı olup kamp alanında duş, WC, elektrik, ücretsiz şezlonglu ve şemsiyeli plaj, Wi-Fİ, restoran, bulaşık yıkama alanı gibi birçok olanak mevcuttur.