Kadınların estetiğe verdiği önemle beraber tıbbın kadınlara sunduğu imkânların akabinde gelişen estetik cerrahi operasyonlar günümüzde sıklıkla tercih edilmektedir. Sarkık olmasına, küçük olmasına ya da şekline dair sorunlar yaşayan kadınların göğüs büyütme ameliyatı için sağlık merkezlerine başvurmaları sonucunda, artan talebin karşılanabilmesi ve istenilen hizmetin en iyi şekilde sunulabilmesi için birçok uzman cerrah çalışmaktadır. Uzman plastik cerrahların görüşleri ve göğüslerini büyütmek üzere başvuran kadınların talepleri üzerine, sağlık tetkiklerinin yapılması ve istenilen göğüs ölçülerinin belirlenmesi ile birlikte, sadece bir bir buçuk saat süren ameliyatlar yapılmakta ve istenilen göğüs ölçülerine ulaşılmaktadır.göğüs büyütme operasyonu, göğüs nasıl büyütülür, operasyon ile göğüs büyütme

Ameliyata hazırlık ve sonrası

Ameliyata hazır olmak elbette öncelikle psikolojik olarak hazır olmayı gerektiriyor. Vücudunuzda yapılacak değişikliğe hazır hissetmeniz ve bunu gerçekten istemeniz önemli bir ölçüt. Hazır olduğunuza kanaat ettikten sonra doğru yerde ve sıhhî şekilde bir cerrahi operasyon geçirebilmek için iyi bir araştırma yapmış olmanız ve doğru yerde ameliyat olacağınızdan emin olmanız gerekmektedir. Daha sonrasında ise doktorunuzla tüm sağlık bilgilerinizi doğru şekilde paylaşmanız önem arz ediyor. Doktorunuzun doğru şekilde bilgilendirilmesi, ameliyatınızı da başarılı kılacak etmenlerin başında gelmektedir. Ameliyatın akabinde, herhangi bir yan etki oluşmaz ise günlük hayatınıza dönmeniz beş gün ile bir hafta arasında olacaktır. Ancak bunun olabilmesi için doktorunuzun ameliyat sonrasında yapacağı tavsiyeler harfiyen uymanız gerekmektedir. Ameliyat sonrasında doktorunuz ağır kaldırmamanızı, ağır sayılabilecek fiziksel aktivitelerden uzak durmanızı ve göğüs şeklinizi koruyucu sutyenler giymenizi önerecektir. Bu önerilere uymanız ile beraber, doktorunuzun isteği ve tavsiyesi üzerine belirlenen zamanlarda muayene olmanız, herhangi bir yan etki olmaması için sağlık kontrollerine gitmeniz gerekmektedir. Bütün bu kurallara uyar ve muayenelerinizi aksatmazsanız sağlığınız bozulmadan göğüs büyütme ameliyatı olmanız mümkündür.

Hormonsal bir zarar görür müsünüz?

Günümüzde yapılan cerrahi operasyonlar göğüslerinizi büyütürken silikon ya da protez kullanmakta ancak bu ameliyatlar esnasında süt bezlerine kesinlikle bir zarar vermemektedir. Sağlık kontrollerinden geçen her kadın rahatlıkla göğüs büyütme işlemini yaptırabilir ve sağlıklı olarak yaşamına devam edebilir. Bu anlamda hormonsal bir zararın oluşması mümkün görünmemektedir.