Tüm dünyada en sık yapılan ve en çok tercih edilen estetik operasyonlarından birisi olan göğüs büyütme, bir kadının göğsünün boyutunu, şeklini ve dolgunluğunu artırmak için yapılan cerrahi bir işlemdir. Bu yazımda sizlere göğüs büyütme hakkında bilgi vereceğim.

Son Zamanların Göğüs Büyütmede Kullanılan Trendi 3D Simülasyon

Günümüzde estetik ve plastik cerrahinin geldiği en önemli noktalardan birisi 3D simülasyon cihazıdır. Bu 3D simülasyon cihazı sayesinde hem estetik cerrahlar hem de göğüs büyütme işlemi yaptıracak olan hastalar için ameliyat süreci çok daha güvenilir bir hale gelmiştir. 3D simülasyon ile estetik operasyonundan önce hastanın 3D kameralar yardımıyla 8 farklı açıdan üç boyutlu fotoğrafları çekilir. Çekilen fotoğraflar sculptor programı aracılığıyla hasta ile birlikte yapılan tasarımın planlaması gerçekleştirilir ve ameliyat planlanmaya başlanır. Estetik operasyonun gerçekleştirileceği bölge seçilir ve 3D simülasyonun 36 mega piksel çözünürlüğü aracığı ile çekilen üç boyutlu fotoğraflar üç boyutlu modellere dönüşmektedir. Bu simülasyon sayesinde ameliyattan önce, cerrah ve hasta göğüs büyütme operasyonunu çok daha iyi planlayabilmektedir. Hasta ameliyat sonrası bir sürprizle karşılaşmaz. Cerrah hastasına göğüs büyütme hakkında çok daha detaylı bilgi verebilir. Örneğin damla tipi meme mi yoksa yuvarlak tip meme mi kullanılacağını göstererek tercih yapabilme imkânı sunulur. 3D simülasyon sayesinde, estetik cerrah birçok ihtimali bir arada değerlendirerek yapacağı ameliyatı daha iyi planlayabilir.göğüs büyütme yöntemleri, göğüs nasıl büyür, göğüs büyütme

Diğer Göğüs Büyütme Trendleri

  • Göğüs büyütme trendlerinden olan Hawaii tipinde yuvarlak meme implantları tercih edilmektedir. Yuvarlak memenin özelliğinden olan dekolte bölgesinin dolgun durması sayesinde bikini ve mayo giyildiğinde estetik bir görünüm elde etmiş olacaksınız. Yuvarlak meme inplantını üst kısmı zayıf olan kadınların tercih etmesi daha uygun olacaktır. Göğsünüzün üst kısmı dolgun olup alt kısmında hacim eksikliği söz konusu ise damla tipi implantlar sizin tercihiniz olmalıdır.
  • İngiliz tipi göğüsler damla şeklindedir ve maksimum sınır gruplarında yer almaktadır. İngiliz tipi göğüslerini büyütmek isteyen kadınların tercihi vücutları ile orantı sağlayacak büyüklükte takılacağı damla tipi meme implantıdır.
  • Latin tipi göğüs büyütmede en önemli özellik, göğüslerin dikkat çekici derecede büyük olmasıdır. İdeal meme boyutlarının en büyük dolgunluğu esas alınarak estetik gerçekleştirilir. Özellikle Latin tipi göğüsler, dekolte bölgesinin dikkat çekiciliği ile yuvarlak ve dik olmalıdır.