Diş teli taktıracak olan kişiler çoğu zaman kötü görünüme sahip olacaklarını düşündükleri için bu olaydan uzak duruyorlar. Her ne kadar diş veya çene yapıları bozuk olsa da; kötü görüneceklerini düşündükleri için diş teli taktırmak istemiyorlar. Bu yüzden de ağız ve çene yapılarındaki bozukluklar düzeltilmemiş oluyor. Fakat artık diş teli taktırmak isteyen ve kötü görünüme sahip olacağını düşündüğü için bu operasyona yanaşmayan insanlar; bu durumdan kurtulacaklar. Çünkü diş tellerindeki çeşitlilik sayesinde görünmez diş teli adı verilen diş tellerini taktırabilme fırsatına sahip olmaktalar. Lingual adı verilen ve dişlerin arka tarafına takılarak, kötü görünümün önüne geçildiği diş telleri sayesinde artık insanlar gönül rahatlığıyla gülümseyebilecekler. İnsanların gülümserken çekinmelerine mani olmayan görünmez diş teli; uygun fiyat aralıklarıyla diş hekimi tarafından uygun kalıpta oluşturularak takılmaktadır. İlk önce kişi doktora giderek muayene olmakta ve taktırmak istediği diş teline karar vermektedir. Daha sonra diş hekimi diş teli takılmasına mani olan çürükler veya çekilmesi gereken dişler var ise; bunları halletmektedir. Daha sonra uygun bir tarihte diş ve çene yapısına uygun bir kalıp hazırlanmakta ve yine doktorun vereceği tarihte hazırlanan diş teli kişiye takılmaktadır.görünmez diş teli, görünmez diş teli avantajı, görünmez diş teli nedir

Lingual adı verilen ve dişlerin arka tarafına takılarak ön taraftan bakıldığı zaman diş telinin görünmesine mani olan bu diş teli çeşidi sayesinde artık istediğiniz gibi gülümseyecek ve istediğiniz gibi ağzınızı açabileceksiniz. Daha çok yetişkinlerin tercih ettikleri bir diş teli çeşidi olan lingual; doktorlar tarafından da çıkarılıp takılan şeffaf diş tellerine oranla daha fazla önerilmektedir. Çıkarıp takmanın alışkanlık kazanamama ve yara oluşumu açısından zararlı olması nedeniyle insanlar da dişlerin arka tarafına sabit bir şekilde takılan diş tellerine yönelmektedirler. Sonuç olarak görünmez diş teli olarak bilinen bu yöntem sayesinde artık dişlerde tel olduğu anlaşılmayacak ve en yakınlarınız bile diş teli taktırdığınızı fark etmeyecekler.

Şeffaf görünümlü diş telleri de yine hem yapısı, hem de çıkarılıp takılabilirliği sayesinde görünmez diş teli çeşidine bir örnek olarak gösterilebilir.