Hassas göz çevresinde oluşan kurulukların, şişliklerin, göz altı morluklarının, ince çizgilerin, yaşlanmaktan kaynaklı kırışıklıkların, stres ve yoğun çalışmaktan meydana çıkan yorgunluk izlerinin giderilmesi için serumlar ve kremler insanların en büyük yardımcısıdır. Bazı kremler ise nemlendirici özellikleri ile göz çevresinde oluşan kuruluğun ortadan kaldırılmasına faydalıdır. Özel kadifemsi, zarif bir jel dokusuyla Lancôme Genifique Yeux Youth Activating göz çevresi kremin içeriği göz çevresinde yoğun nem sağlamaktadır. Pembemsi bir renge sahip krem sabah akşam göz çevresine tampon yapılarak, nazik hareketlerle uygulanmalıdır. Böylece cilt tarafından emiliminin daha hızlı olması sağlanır. Yatmadan önce sürüldüğünde, gün boyu çeşitli sebeplerle canlılığını kaybeden göz bölgesini gece boyunca besler. İyi bir uykudan sonra sabahleyin göz çevresinin düzelmesini, esneklik ve ışıltı kazanmasını, canlı bir görünüme kavuşmasını sağlar.göz çevresi kremi, göz çevresi kremi içeriği, göz çevresi kremlerinin içerikleri nasıl

Kişisel bakım ürünlerinde cilde uygun, sağlıklı, sonuca ulaşılabilecek ürünler tercih edilmektedir. Tüm ciltler için uygun olan Lancôme Genifique Yeux Youth Activating göz çevresi kremin içeriği sayesinde yumuşak dokusu göz çevresinin dinlenmesini ve tazelenmesini sağlar. Göz çevresindeki ince çizgilere, göz altında oluşan torbalara ve mor halkalara karşı da etkilidir. Yaş ilerledikçe göz çevresinde ortaya çıkacak muhtemel kırışıklıklardan endişelenenler için tercih edilebilecek bir ürün olan bu krem 7 gün boyunca düzenli kullanımdan sonra derin çizgileri büyük ölçüde azaltır. Kırışıklıkların giderilip pürüzsüz, daha parlak, taze ve aydınlık bir cilde sahip olmaya yardımcı olur.

Kremin içeriğinde su; nem kaybını önleyici, ipeksi bir doku kazandıran, kırışıklıkları ve ince çizgileri doldurarak dolgunluk ve pürüzsüzlük sağlayan cyclohexasiloxane; ultraviyole ışınların tahribatını engelleyen bifida ferment lysate; gliserin; su tutma özelliği sayesinde cildi nemlendiren ve yumuşatan propanediol; aktif bileşenleri ile emilimi artıran alcohol denat; polysilicone-11; iltihap ve kızarıklara karşı görev yapan dimethicone; yumuşatıcı özelliği olan DI-C12-13 alkyl malate; bitkisel yağlardan elde edilen hydrogenated vegetable oil; doğal bir mineral titanium dioxide; var olan ve ileride meydana gelebilecek koyu lekelerin görünümünü azaltma niteliği olan ascorbyl glucoside; gülü andıran hoş kokusuyla citronellol gibi çeşitli maddeler vardır.