Her kadın hamilelik döneminde doğru beslenerek gerek sağlıklı bir hamilelik dönemi geçirmeyi gerekse de çocuğunun iyi beslenmesini istemektedir. Aslında son derece kolay yöntemlerle hamilelik dönemini çok kolay ve sağlıklı bir şekilde geçirmeniz mümkündür. Öncelikle de mutlu olmanız ve bebeğinizi sevmeniz size bu süreci kolaylaştıracak en doğru unsurlar olarak önerilir. Sabah kahvaltıları, öğlen yemeği, ara öğünler ile akşam yemeği tabi ki yenmelidir. Fakat hamur işi ve aşırı şekerli tatlıları çok fazla tüketilmemeli. Çünkü bunlar sağlıklı bir beslenme şekli değil ancak kilo aldıran faktörleri belirtir. Bu tür besinler yerine bebeğinizin kemik yapısını güçlendirecek ve sizin de sağlıklı beslenmenizi sağlayacak protein ile kalsiyum içerikli besinleri tüketmeniz gerekiyor.hamileler nasıl beslenmeli, hamilelerde beslenme, hamilelik döneminde beslenme

Hamilelik dönemindeki yürüyüşler bebeğinize ve size son derece faydalı gelecektir. Kendinizi çok yormadan yapacağınız yürüyüşlerle gerek kaslarınız güçlenecek gerekse de kilo almayacaksınız böylelikle mutlu olursunuz. Tabi ki ne kadar hareketli bir hamilelik süreci geçirirseniz o kadar kolay kolay doğum yapma olanağına sahipsiniz. İlk gebelikler diğerlerine göre daha kolay geçmektedir. Çünkü gençsiniz ve vücudun bağışıklık sistemi oldukça güçlüdür. Ancak ikici ya da üçüncü bebeklerde biraz daha az hareketli olmanız bağlıdır. Fakat bu kendinizi tembelliğe alıştırmanız anlamına gelmesin. Kesinlikle yürüyüş ve beslenme düzeninize dikkat edilmesinde fayda vardır.

Hamilelikte ilk ayların önemi ayrı son ayların önemi ayrı yerdedir. İlk aylarda düşük riski, bulantı gibi olumsuzluklar yaşama olanağınız bulunurken, son aylarda erken doğum ve vücut şeklinizin değişimine bağı sinir stres ya da özgüven eksikliği yaşanabilir. Bu sürecin sonu 9 aydır ve kesinlikle son bulacaktır. Bebeğinize müzik dinleti, hikâye okuyun, onunla konuşun ve özellikle bu sürecin tadını çıkarınız. Emin olun ki siz ne kadar mutluysanız o kadar mutlu ve huzurlu bir bebeğiniz olacaktır. Sakinleştirici bitki çayları yatmadan önce ılık bir süt ise gerçekten rahat ve kaliteli bir uyku için uygulamanız gereken faktörlerin başında yerini alır. Kilo almayım diye bebeğinizi aç bırakmayınız ve doktorunuzun size söylediklerini mutlaka ve mutlaka uygulanmalıdır.