Cinsel hayat hayatın gereklerinden biridir ve herkes en azından birkaç defa cinsel ilişkide bulunur. Normalde yetişkinlik çağına gelmiş olan kişiler evlenir ve düzenli bir cinsel yaşama adım atarlar. Ancak evlenmeyen ve sadece cinsel ilişki yaşayan çiftler vb. de bulunmaktadır. Her ne şekilde olursa olsun her şeyin ilki olduğu gibi cinsel ilişkinin de ilki vardır. Bay ve bayanlar için cinsel ilişkinin ilkinin bazı farklı sıkıntıları vardır. Halbuki gayet doğal bir faaliyet olan cinsel ilişkinin doğallık içinde yapılması gerekir. Nitekim herkes bu doğallık algısına sahip değildir. Bay ve bayanlar için ayrı ayrı ele alacak olursak ilk cinsel deneyimin sorunları şunlardır.İlk cinsel deneyim, ilk kez seks yapma, ilk kez cinsel ilişkiye giriliyorsa dikkat edilmesi gerekenler

Baylar Açısından İlk Cinsel İlişki

Her ne kadar teknolojinin gelişmesi ve film sektörünün cinselliği ele alan porno ya da adult olarak isimlendirilen cinsel içerikli filmleri bulunmasa da bu filmleri izleyerek cinselliği öğrenmek mümkün değildir. Her şeyde olduğu gibi cinsellikte de bir şeyleri öğrenmek istiyorsanız kendiniz yapmalısınız. Erkekler sevgilileri ile ya da para karşılığı ilişkiye giren kadınlar ile ilk sekslerini yapacakları zaman çok heyecanlanırlar. Bir bakıma heyecanlanmada haklıdırlar da. Çünkü cinsellik ne kadar doğal bir şey olsa da ilk kez yapılacağı zaman bir erkeğin cinsel organını sonunda olması gerektiği gibi kullanması demek olduğundan aşırı heyecanlı bir şeydir. Bir erkekseniz ve ilk cinsel deneyiminizi yaşacaksanız sakin olmaya çalışın ve direk sekse başlamayın. Seks öncesinde partneriz ile sevişin ve birbirinizin cinsel organlarına dokunun. Sonrasında sekse başlayın ve acele etmeyin yavaş yavaş penisinizin ileri geri hareket etmesini ve hazzı en üst seviyede yaşamaya gayret edin.

Bayanlar Açısından İlk Cinsel İlişki

Bayanların tedirgin olduğu nokta ilk cinsel ilişkide kızlık zarının yırtılırken acı verip vermeyeceğidir. Eğer partneriniz sakinse ve yavaşça ilk vaina girişini yaparsa canınız hiç yanmaz aksine ilk kez vajinanıza giriş yapıldığı için çok farklı bir zevk duyarsınız. Yapmanız gereken tek şey sevgilinizden ya da eşinizden ilk defa penisini vajinanıza sokarken yavaş olmasını ve kızlık zarını yırttıktan sonra normal hızla sekse devam etmesini istemek olmalıdır.