Temel de titanyumdan üretilmiş olan ufak vidalar diyebileceğimiz implantlar, hastalarda diş köklerini yerine yerleştirilen yapay diş kökleridir.. Yapılan ufak bir cerrahi işlem sonrası dişlere yerleştirilen implantlar 2 – 3 ay gibi bir süre sonrasında ise diş kökünün yerini tamamen alır. İmplantın tamamen çeneye oturması ile üstüne diş protezi de yerleştirilir. Bir implantın yapılabilmesi için sağlıklı diş etleri ve implantı destekleyecek bir çene kemik yapısı gerekmektedir. Eğer bunlar yok ise yapılacak ek bir cerrahi işlem ile de implantın başarılı olma ihtimali büyük derece de arttırılır.implant fiyatları ne kadar, implant fiyatları neye göre değişir, implant fiyatları neden farklıdır

Dişin Görevi

Yaşamak için ihtiyacımız olan besinler, yiyecekleri dişlerimiz ile öğütüp yutarız. Aldığımız besinlerin öğütülerek midemize gitmesi çok önemlidir çünkü çiğnenmeden yutulan besinler yeteri kadar mide de işlem görmeyip tekrardan dışarı atılır. Vücudumuzdaki gizli kahramanlarımız dişlerdir. Dişler ayrıca konuşmamızı da etkiler. İşte bu ve daha bir çok sebepten ötürü dişlerimiz ve ağız sağlığımız çok ama çok önemlidir.  En kötü durumlarda ise diş kökü kaybedilir. İşte böyle durumlarda implant uygulamaları gerçekleştirilir. Yapılan implant uygulamaları sırasında ise kliniğin temizlik kurallarına uyması, kullanılan her türlü aletin sterilize edilmiş olması ve doktorun da kişisel temizlik kurallarına dikkat ediyor olması gerekir. Çünkü kapılabilecek ufak bir enfeksiyon, hastanın durumunu çok daha kötü bir hale getirebilir.

Peki Fiyatları Nelerdir ?

İmplant fiyatlandırılması, ya da genel olarak diş hekimi ve yaptığı işlemlerin fiyatlandırılması bir bilgisayar tamirine benzer. Nasıl ki bir bilgisayar bakımında çıkabilecek her farklı problemin, farklı fiyatlandırmaları var ise implant işlemlerinde de farklı farklı fiyatlar bulunmaktadır. Evet belirli başlı yapılacak olan uygulamaların standart fiyatları olabilir fakat bu işlem gerçekleştirilirken ortaya çıkan ek sorunlar, yapılan başka işlemler, eğer var ise ek ücretler gibi ek fiyatlandırmalar, fiyatı doğal olarak yükseltecektir. Bu sebeplerden dolayı implant fiyatları dişçiden dişçiye farklılık gösterebilir. Fakat her sene bir genel fikir oluşması için Türkiye Dişhekimleri Birliği implant fiyatları listesi çıkartır. Bu liste hekimin sadece implant ve bir diş için alabileceği fiyatı gösterir. Yapılan diğer muayene işleri, yapılan ek operasyonlar bu fiyatlara dahil edilmemektedir.