Günümüzde pedagog bölümlerinin kapatılması üzerine bu bölüme en yakın olan psikoloji bölümü pedagogların yerlerini almıştır. Psikoloji alanında eğitim alan kişiler eğitimlerini başarı ile tamamladıktan sonra çocuk alanında uzmanlaşarak pedagogların yaptıkları işi yapabilir hale gelebilirler. Bu bölümü seçmelerinde ki en büyük amaç çocukları sevmek olması gerektiği gibi çocukları sevdikleri için çocuklara çok fazla yardımları dokunacaktır ve onları normal yaşantılarına en yakın zamanda kavuşturacaktırlar. İstanbul Pedagog şubelerinden gerekli bilgiyi alabilir ve en kısa zamanda görüşmelere gelebilirsiniz. istanbul çocuk pedagogu, pedagog tavsiyesi almak,

Yaklaşık yirmi yıl kadar önce kapanan pedagog bölümü uzun yıllardır var olduğu için çocuklar hakkında çok fazla bilgiye de mevcuttur. Pedagogların çalışma alanlarına gelecek olursak klinikler ve anaokulları gibi çeşitli yerlerde çalışma imkanları vardır. En çok tercih edilen ise pedagogların kendi kliniklerini açmasıdır. Pedagog hakkında daha fazla bilgi vermek gerekirse 1980 yılında kapatılan bu bölüm son mezunlarını da o yılda vermiştir. Pedagog açığını psikoloji mezunları eğitimlerini tamamlamalarının ardından çocuk alanına yönelmelerinin ardından pedagogun yaptığı işleri yapabilir hale gelebiliyorlar.

Pedagog açısından dikkat etmeniz gereken birçok husus mevcuttur. Bunlara örnek vermek gerekirse eğitim almadan ya da çocukları sevmeden eğitim aldıklarını iddia eden kişiler tarafına asla çocuğunuzu emanet etmeyin. Aksi takdirde çocuklarınız daha kötü bir hal alabilir ve iyice içine kapalı bir hale gelebilir. Sadece çocuğunuz değil sizin de çocuğunuz hakkında bilgi almanız gerekirse pedagoglara uğrayabilirsiniz.