İş bankası, Halkbank, Vakıfbank, Akbank, Denizbank’tan alabileceğini kredileriniz için başvuru yapmalısınız. Kentsel dönüşüm kredisi %50 faizle geri ödemeli olarak verilmektedir. İhtiyaç sahiplerini bu paralarını bu yapılarında kullanabilir veya kendileri için gerekli olan başka yerlerde harcayabilir. Risk raporu istenilen kredi başvurularında oy çokluğu ile yapılan onay ile birlikte mal sahipleri başvuru yapabilirler. Krediler malınızın ederince düşünülerek yüz lira gibi bir meblağın üzerinde değerlenecektir. Bakanlık kararı ile alınan raporlar ile banakların denetiminde olacak krediler verilmektedir. Banka üzerinde şerh koyduğu kredilerin kullanımını hak sahibine harcamalar doğrultusunda verecektir.  Paranın güvenliğini kredi verilen bankaların sunması sizin paranızın güvenliği içinde kolay olacaktır.kentsel dönüşüm, kentsel dönüşüm kredisi, kentsel dönüşüm kredisi hesabı yapımı

Kentsel Dönüşüm Yönetmeliği

Türkiye hemen hemen hiçbir ilde mimari gelişimini tamamlamamıştır. Bu durum son yıllarda üzerinde ciddi çalışmalar yapılan bir alan olmuştur çevre ve şehircilik bakanlığı 6036 nolu yasada kentsel dönüşüm yönetmeliği hakkında ülkemizde yapılacak tüm mimari çalışmaları kapsamaktadır. Yönetmeliğe göre ülkemizin tüm illerinde riskli yapılar ve doğal afetlere bağlı olarak yıkılmış tüm ev ve binalarda hak sahipleri bazı imkânlardan yararlanabilir. Binalarını kentsel dönüşüm için kendi seçtikleri müteahhitlere verme hakkına sahip olan ev ve bina sahipleri uygun ödemeli kredi ile ikinci veya üçüncü bir ev alma olanağına sahip olurken evleri yapılana kadar çevre ve şehircilik bakanlığında 5 ayı peşin diğer kısmı düzenli olarak 18 ay kira yardımı alabilirler.

Kentsel Dönüşüm Haberleri

Kentsel dönüşüm haberleri bu konuda tüm vatandaşlara yasal çerçevede danışmanlık ve yardım hizmetleri veren firmaların web sitelerinde her detayı ele alınarak anlatılmaktadır. Ayrıca önemli emlak sitelerinde de ülkemizde projenin neleri kapsadığı, hangi haklara sahip olacağınız ve merak ettiğiniz tüm soruların cevabını yazılı olarak alabilirsiniz. Özellikle imarlı bölgelerde ve İstanbul’un birçok semtinde proje dahilinde daire sahibi olanlarla ilgili haberleri online olarak öğrenebilme olanağına sahipsiniz. Kentsel dönüşüm haberleri tüm riskli bina ve ev sahibi olanları bu konuda aydınlatacak ve teşvik edecek en doğru haberlerdir kredi ve kira yardımları kaç ay sürecek ve hangi olanaklarla tanıyacak saniye saniye takip edebilirsiniz.

Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı Sorgulama

Çevre ve şehircilik bakanlığı kentsel dönüşüm kapsamında vereceği kira yardımlarını belli standartlara göre belirlemektedir bakanlığın bu konuda çizdiği kira miktarı her yıl değişim göstermektedir. Siz kentsel dönüşüm projesi için yıktıracağınız ev için kira alacaksınız, ancak bu miktarın ne kadar olacağını merak ediyorsunuz. Kentsel dönüşüm danışmanlık ve hizmetleri veren firmaların web sitelerinde bu konuda merak ettiğiniz tüm soruların cevabını alacaksınız soğulama sayfasında alacağınız kiranın net miktarını öğrenebilirsiniz tüm sorularınızın cevabı çevre ve şehircilik bakanlığı yönetmeliği kapsamında detaylı olarak anlatılmakta ve kira yardımlarının nasıl yapılacağı da yazılı olarak anlatılmaktadır. Kredi olanakları, eviniz arsanız üzerinde mi olacak? Gibi sorularınızın cevabını da firmalardan öğrenebilirsiniz.