Kulak işitmek için ihtiyacımız olan vücudumuzda çok önemli bir rol oynayan organdır. Bazı kişilerde kulaklar dışa doğru açık ve büyük olabilmektedir. Bu şekilde olan kulaklara kepçe kulak denmektedir. Halk arasında da dalga konusu olabilen bu dram aslında kısa sürede çözülebilen bir durumdur. Bilinçli kişiler kulak estetiği yaptırarak bu durumdan hemen kurtulabilmekteler dir.kulak estetiği, kepçe kulak estetiği, kepçe kulak ameliyatı

Kulak estetiği, son zamanlarda kepçe kulak olan kişilerin çok sıklık ile yaptırdığı kulak düzeltme operasyonlarıdır. Büyük ve zorlu ameliyatlar olmadığı için korkmadan kısa sürede yapılabilmektedir. Uzman ellerde sadece 1 saat içinde normal kulaklara kavuşabilir ve saçlarınızı rahatça kısa kestirebilirisiniz. Kepçe kulaklar iş hayatınızda da, okul hayatınızda da sürekli sizi rahatsız eden ve özgüveninizi etkileyen bir şeydir. Fakat kısa sürede bir operasyon ile yok edilebilecek bir durum olması ümit verici. Kepçe kulak ameliyatı yapılarak düzeltilen kulaklar için bu operasyon genelde bir yâda bir buçuk saat içinde sürebilir. İsterseniz genel anestezi veya sadece kulakları uyuşturup lokal anestezi uygulaması ile yapılabilen bu ameliyatlar sonrasında kulaklara bir bandaj sarılarak korunması sağlanır. Kulakların arkasında dikiş olduğu için mutlaka bu operasyon sonrasın da antibiyotik kullanılması önerilmektedir. Genelde doktorlar üç gün sonra hastayı kontrole çağırıp dikişlerine bakarlar. Daha sonra bir hafta içinde sargılar çıkartılır ve kulaklar normal hale gelmiş olur. Kısa süreli fazla olmayan ağrılar için ağrı kesici ilaçlar tercih edilebilmektedir.

Kulak estetiği, kepçe kuklalardan bir an önce kurtulmak için yaptırılan ve estetik açıdan kişileri güzelleştiren operasyonlardır. Uzmanlar ile görüştüğünüz takdirde kısa bir operasyon ile normale dönebilirisiniz. Küçük çocuklara bile yapılabilen bu operasyonlar kısa bir süre zarfında iyileşmektedir.