Güzellik bir bütündür ve kadınlar bu konuda oldukça hassas varlıklar olarak genital bölgelerinin görüntüsünü beğenmediklerinde de bunun düzeltilmesi için de doktora gidebilmekte ve bu bölgelerinde ki kusurların düzeltilmesini istemektedirler. En çok labioplasti ameliyatı yaptırmak istemektedirler. Bu ne ameliyatı diye sorulduğunda da kadınların genital organlarında bulunan ve iç dudak diye tabir edilen bölgede bulunan görünüm bozukluklarının giderilmesi diye tanımlanabilir.labioplasti nasıl yapılır, labioplasti nedir, labioplasti ameliyatı

 İç Dudak Sarkması Mutlaka Ameliyat İle Düzeltilmeli mi?

 Görünüm olarak rahatsız edici olmasının yanında bu bölgenin iç çamaşıra değmesi kaşıntı ve batma hissi duyulabilmesine neden olmaktadır. Bu iç dudakların yapısal bozukluğu nedeniyle olduğu için onların olması gerektiği gibi görünmesi ve iç çamaşırı ile temas etmemesi için labioplasti ameliyatı  yapılması gerekmektedir. Bu labioplasti sorunu kadınların kıyafetlerini seçerken de kendilerini sınırlamak zorunda kalmalarına da neden olmakta çünkü dışarıdan bakıldığında hiç hoş olmayan görünümü kadınları rahatsız etmektedir. Özellikle de yaz mevsiminde mayo giymek ise bir sorun olabilmektedir.

 Labioplasti Ameliyatı Neden Yapılır?

 İç dudaklar sarmışsa ya da çok büyük iseler bu ameliyatın yapılması kişinin kendini iyi hissetmesi için çok önemlidir. Ayrıca kadınlar bu durum yüzünden eşleri ile de problem yaşayabilmekte ve cinsel hayattan da uzak durmak istemektedirler. Oysa labioplasti fiyatları uygun olduğu için her kadın bu ameliyatı olarak bu sorundan kurtulabilir.

 Labioplasti Bakire Kızlara da Yapılabilir mi?

 Çok kilo alıp vermek, ya da doğuştan gelen bir sorun olarak labioplasti genç kızlarda da görülebilecek bir sorundur ve düzeltilmesi gerekmektedir. Bekaret zarının vajina içinde olması sayesinde buna zarar vermeden genç kızlarda labioplasti ameliyatı olabilir ve görünüşünü beğenecekleri ve onlara rahatsızlık vermeyecek genital bölgeye sahip olabilirler.

 Ameliyat Sonrası Hastanede Yatmak Gerekiyor mu?

 Labioplasti ameliyatı lokal anestezi altında ve yaklaşık 30 dakika süren bir ameliyattır ve hasta aynı gün taburcu edilir. Dikiş alınması gerekmemektedir çünkü kendiliğinden eriyen dikiş yapılır. Ayrıca labioplasti fiyatları uygun olmasına karşın hijyenik ortamda ve tecrübeli bir doktor tarafından yapılması halinde hasta doktorun önerilerine dikkat ederek normal hayatına hemen dönebilir. His kaybı da yine doktorun tecrübeli olması durumunda kesinlikle olmayacaktır.