Lamina diş kaplamaları, doğal ışık geçirgenlikleri nedeniyle giderek daha çok tercih edilmeye başlanmıştır. Genellikle ön dişlere uygulanan estetik bir müdahaledir. Amaç, doğal görüntüye en yakın sonucu elde edebilmektir. Bu sebeple lamina ve zirkonyum, daha pahalı olmalarına rağmen daha çok tercih edilirler. Zira ışık geçirgenliği demek, kaplamada kullanılan malzemenin ışığı yansıtmaması demektir.

Lamina Diş Fiyatlarında Malzeme Farkına Göre Değişiklikler

Lamina diş fiyatları, diş hekimi, lamina diş kaplamalarıIşığı yansıtırsa, anormal derecede beyaz ve parlak bir görünüm oluşur. Lamina, bu açıdan çok avantajlı bir malzemedir. Lamina diş fiyatları,  en çok kullanılan malzemenin kalitesi ve saflığına göre farklılık gösterir. Zira lamina kaplamalar için gerekli malzemeleri üreten pek çok firma vardır ve her firmanın ürününden aynı sonuç elde edilmez. Bu firmaların hemen hepsi yurt dışındadır ve kendi üretim maliyetlerine göre fiyatlarını belirlerler. Bu ürünler yurda yabancı para birimi üzerinden giriş yapar ve elbette üzerlerine vergi konulur. Dolayısıyla, lamina diş fiyatları için belirleyici unsurun kullanılan malzeme kalitesi olduğunu söylemek mümkündür. Ne kadar kaliteli ve doğal sonuç isteniyorsa, o kadar kaliteli ve saf malzeme ile çalışılması gerekecektir. Bu da fiyatı etkileyecektir.

Bu konuda size yol gösterecek kişi, yine diş hekiminizdir. Zira her insanın doğal bir diş rengi vardır ve bu renge ulaşmak için kullanılacak malzeme miktarı ve türü, diş hekiminizce bilinir. Bu sebeple sırf en pahalı lamina’yı kullanıyor olmak, e iyi sonucun elde edileceği anlamına gelmez. Her insanın ağız ve diş yapısı farklıdır. Sağlıklı bir sonuç elde etmek için kemik ve yüz yapınızın dahi dikkate alınması gereklidir. Lamina diş fiyatları, ayrıca uygulamayı yapacak diş hekiminin bilgisi, birikimi ve akademik unvanına göre de farklılık gösterir. Diş hekiminizin harici bir laboratuvar ve teknisyenle çalışması gerekliyse –ki çoğunlukla gereklidir- bu husus da tercih edilen laboratuvar/teknisyene göre fiyat farklılığı doğurur. Diş hekimi lamina diş kaplamaları konusunda tek başına çalışan bir kişi değildir. Yurt dışındaki firmalara ve harici laboratuvarlara bağlıdır. Tüm bu hususlar, fiyat farklılıklarına sebep olur. En sağlıklı bilgi ve yönlendirme, yine diş hekiminiz tarafından yapılacaktır.