Lamina diş fiyatları, gerek uygulandığı kişiye göre, gerekse de kullanılan malzeme kalitesine göre değişkenlik gösterir. Porselen lamina (yaprak lamina) olarak bilinen lamina diş kaplaması, hastanın dişlerine çok az müdahale edilerek hazırlanabilen bir kaplama türüdür. Hatta kimi durumlarda sadece diş ölçünüz alınır ve laboratuvarda kaplama hazırlanır. Genellikle ön dişlere uygulanır ve dişlerin sadece ön yüzeylerine müdahale edildiği için konservatif bir tedavi sayılır. Günümüzde, gelişen teknikler sayesinde hasta ağzında yapılacak işlemlerin sayısı azalmış, lamina diş fiyatları ucuzlamış ve oldukça yaygın hale gelmiştir. Lamina, zirkonyumdan sonra doğala en yakın görüntüyü verebilen materyaldir zira aynı zirkonyum gibi, ışık geçirgenliği vardır.lamina diş fiyatlarını etkileyen şeyler, lamina diş fiyatları ne kadar, lamina diş yaptırma

Lamina diş fiyatları uygulandığı kişiden kişiye değişiklik gösterir zira her kişinin ihtiyacı ve buna bağlı olarak uygulanması gereken tedavi farklıdır. Örneğin, lamina kaplama, dişler arasındaki boşluğu kapatmak için kullanılabileceği gibi, diş rengini kalıcı olarak beyazlatmak isteyen hastalar için de uygulanabilir. Bazı durumlarda doğuştan gelen şekil bozukluklarını giderirler. Görüldüğü gibi sırf estetik görüntü için veya fiziksel bir sorunun tedavisi için kullanılabilirler. Tüm bu seçenekler, hastanın durumu ve ihtiyacına göre maliyeti düşürecek veya artıracaktır. Bunun yanı sıra, tedavi öncesi ağız ve diş sağlığının düzgün olması dahi fiyatı azaltan bir unsurdur zira lamina tipi kaplamalar, sağlıklı diş ve dişetleri gerektirir. Aksi takdirde diş veya dişetine önceden tedavi uygulanacaktır ve bu da maliyeti artıracaktır. Örneğin diş taşınız varsa, uygulamadan önce bunun muhakkak temizlenmesi gereklidir.

Lamina kaplama, uygulandıktan sonra genellikle çok iyi sonuçlar verir. Cilalanmış olarak takılırlar ve porselen fırınlarda hazırlandıkları için çay, kahve, sigara gibi ürünlerin sebep olduğu renk değişimlerinden etkilenmez, üzerinde diş taşı oluşmaz. Uygulama sırasında önce dişlerinizin bir kalıbı alınır, 5-6 gün içerisinde laboratuvarda hassas bir çalışma ile kaplamalar hazırlanır ve dişinizin ön yüzeyleri çok ince kesilerek (gerekliyse anestezi uygulanır) ve lamina kaplamalar yapıştırılır. Genellikle yapıştırılmadan önce prova uygulaması yapılır ve diş hekimi, ancak hasta memnun kalmışsa kalıcı yapıştırıcı ile kaplamaları diş üzerine yapıştırır.