Lazer epilasyon , özel bir ışık ile tüylerden kurtulmak için olduğu zarar vermeden cildi delip olacak. Bu saç büyüme sorumlu bezleri yok. Bu büyütme sürecini yavaşlatır.

Lazer epilasyon etkinliği kanıtlanmıştır. Iyi sonuçlar için, işlem, her zaman, bir hekim tarafından yapılmalıdır. Hak kazanmak için, mutlaka bir reçete gerekir. Diğer taraftan, bir oturumun büyük hassasiyet gerektirir. Bu nedenle, sadece uzman bir epilasyon gerçekleştirebilirsiniz olduğunu. Bir profesyonel olarak, belli bir cilt tipi için en uygun lazer ne tür bilir. Her bir hastanın derisine, ek olarak, özel bir dikkat gereklidir.lazer epilasyon nedir, lazer epilasyon yapımı, lazer epilasyon ile tüylerden kurtulma

Bir tekniğin avantajları bakarsa epilasyon sağlarken, lazer epilasyon geniş bir alan, yavaş büyütme davranabilirsiniz.

Lazer epilasyon oturumu

Saç kendisi aşırı ağrılı değildir. Küçük karıncalanma yine de hissedilebilir. Çoğu hasta oldukça iyi tedaviyi tolere. Cosiest krem şeklinde olan bir anestezik talep edebilir. Bu aktif, tedavi edilen rosie arasında deride bir kaç saat sonra olabilir. Birkaç gün sonra kızarıklık kaybolur.

Epilasyon sonuçlarına göre, onlar nihai değildir bilmeli. Bununla birlikte, bunlar dayanıklıdır. Kılların sayısı gerçekleştirilir oturum sayısını göre giderek azalır. İlk defa, yeniden büyüme süresi 6 ila 8 haftadır. Birkaç seans sonra, sonuç ay için de geçerlidir.

Önlemler lazer epilasyon öncesi ve sonrası almak

Bu yöntemin, ekli kuralları takip etmek önemlidir.

– Birkaç hafta ameliyat öncesi güneşe maruz yasaktır. Bir tan lazer epilasyon bir oturuma davet değildir. Ayrıca dikkat çekici uygulayıcısı Eğer tıbbi tedavi görüyorsa eğer herhangi bir olumsuz etkilerini önlemek için

– Tedavi edilecek taraflar, tercihen 2 veya 3 gün toplanmasından önce, traş olmalıdır;

– Her operasyon sonunda, bir anti-kızarıklık kremi, nemlendirici uygulanması tavsiye edilir;

– Bu bir lazer epilasyon ve güneş gerçekten güçlü güneş koruyucu kullanımına sonra güneşte kalmak yasaktır.

1 ila 2 ay için, kıllar (- klip – balmumu saç çıkarıcı) yolmak olmamalı ama o tıraş veya kesmek mümkündür. Enerji ve yanık kaybını önlemek için tedavi öncesi saç 2-3 gün traş olan. Deri tabaklanmış edilmemelidir, UV oturumları önlemek ve ışığa ilacı gereklidir.

Oturum sırasında:

Gözlük veya koruyucu göz yamalar gereklidir. Rahatsızlığı azaltmak için, bir soğutma sistemi ve lazer Nd YAG Alexandrite bağlanmıştır. Lazer ve deri arasında temas üzerine bir dondurarak IPL kullanmak için gereklidir.

Her lazer nokta, yaklaşık 2 ila 5 cm ² alanı işlenir. Bir karıncalanma, bir “coup d’kaplıca” yoktur. Oturumun süresi tedavi edilecek bölgeye bağlıdır: kadar geniş alanlar için 1 saat üst dudak için birkaç dakika.

Tedavinin sonunda, kızarıklık ve ağda etkinliğinin etkisi “ürkütücü” göstergesi ile yanma hissi vardır. Bu etkiler (rahatlatıcı kremler hafifletilebilir rağmen) sadece birkaç saat süren, geçici ve hiçbir iz bırakmak.

Bir lazer epilasyon seanstan sonra:

Saç 15 gün bir süre içinde kendiliğinden düşecektir. Yeni bir saç döngüsü görünmeden önce Sonra, birkaç hafta için, daha fazla büyüme olacak. Uygulamada, bu hisse kazık kesin ve ilerici yoksullaşma olduğunu.