Aracınızın bakımını her daim vaktinde yaptırmanız gerekir. Bakım denilince işin içine bir çok konu girmektedir. Aracınız eğer LPG ile çalışıyorsa bakım konusunda daha da özenli davranmalısınız. Çünkü bu durumda karşılaşacağınız sorunlar diğer araçlara oranla fazla olacaktır. LPG filtresi, aracınız için büyük önem taşır ve bu yüzden değiştirilmesine özen göstermelisiniz.lpg filtresi, lpg filtresi ne zaman değiştirilir, lpg filtresini değiştirme

LPG bakımı aksatılmadan yapılmalıdır. LPG filtresi LPG tankı içindeki gazı süzer ve aynı zamanda bu gazı temizler. Bu yüzden filtrenin sağlam olması aracın iyi çalışmasına fayda sağlar. Süzme ve temizleme işlerinde LPG filtresinde katı madde birikmesi olabilir. Bu maddelerin birikmesi gazın süzülmesinde engel olur. Sonuç olarak LPG sistemi bozulur ve araç LPG ile çalışmaz. Bu yüzden LPG filtresi belirli aralıklarla değiştirilmelidir. Sistemde iki adet filtre bulunmaktadır.  Basınç sensörü içerisinde bulunan filtre araç 10 bin kilometre gittiğinde değiştirilmelidir.  Araç ile bir kere daha 10 bin kilometre gidildiğinde hem basınç sensörü içerisindeki filtre hem de regülatör içerisindeki filtre değiştirilmelidir. Bu filtrelerin tıkanması trafikte dahi başınıza gelebilir. Güvenli bir sürüş için aracınızın bakımlarını vaktinde yaptırmalısınız. LPG’li aracın patlama riski diğer araçlara göre daha fazladır. Bu demek oluyor ki bakım ve onarımlarına diğer araçlara göre daha fazla dikkat edilmelidir. Kullanıcı, aracı hakkında yeterli bilgiye sahip olmalıdır. Bu bilgiye sahip olması için diğer kullanıcıların görüş ve önerilerini dinleyebileceği gibi yetkili servisi ile de iletişime geçebilir. LPG filtresi değişimi zamanı bazı araçlara göre faklılık gösterebilir. Kimi LPG markalarında filtre değişimi gereksinime 15 bin kilometrede bir ihtiyaç duyulur. Tabi ki en doğrusu konu hakkında en iyi bilgiye sahip olabilecek yetkili servis elemanlarına danışmaktır. Bir çok kazanın sebebi sürücülerin yeterli bilgiye sahip olmamasıdır. Herkes bu konuda yeterli özeni gösterse hiç bir şekilde aksaklık yaşanmaz.

Aracının sağlığını, kendi bütçesini ve tabi ki güvenliğini düşünen her araç sahibi LPG filtresi değişim işleminin zamanını kaçırmamalıdır. Hiç bir sürücü elbette yolda kalmak istemez. En doğrusu her şeyi usulüne göre aksatmadan olması gereken zamanda yapmaktır.