Motosiklet kimi insanlar için çok büyük bir tutkudur. Kazandıkları paranın büyük kısmını motosiklet almak yada sahip oldukları motosikletin bakımını sağlamak için kullanan kişiler vardır. Genellikle gençlerin tutkusu olan motosiklette,  tutkunun kaynağı adrenalin, kısacası hızdır.

Motosiklet bağımlıların en büyük arzusu motosiklet yarışlarına katılmak, gidebileceği kadar hızlı gitmek ve o anki huzuru yakalamaktır.  Adrenalin bağımlılarının ortak özelliği kimilerinin korku duyabileceği şeylerden zevk almaktır. Hız kimi insan için korku sebebiyken kimi insan için bağımlılıktır.  Hız bağımlılığı dikkatsizlikle birleştiği zaman ise ortaya istenmeyen görüntüler çıkabilir. Bunu çeşitli videolarda ve haberlerin 3. Sayfasında rahat bir şekilde görebilirsiniz.motorlu kurye olmak, moto kurye olma, nasıl moto kurye olunur

Motosiklet sahibi biri bu tutkusunu paraya çevirmek istiyorsa, birinin yetkisi altında çalışmak istemiyorsa ve mutlu olduğu işi yapmak istiyorsa motorlu kurye tam ona göre bir iştir. Bir firmada maaşlı çalışan motor kuryeleri bir kenara bırakacak olursak,  çeşitli tanıtım ve reklamlarla kendi ismini duyuran, semtler ve bölgeler arası kuryelik hizmeti veren motor kuryeler vardır. Motor kurye, yeterli müşteriyi sağladıktan sonra işi sadece en sevdiği şeyi yapmaktır. Bunun için önemli olan kriter ise güvenilirliktir. Hiç kimse güvenmediği birine, bir evrağın belgenin vb. gönderinin teslimatını yapmasını istemez. Bu sebeple önce yakın çevrede gerekli müşteri pazarını oluşturarak motor kurye hizmeti vermek daha doğru olacaktır. Motorlu kuryelik iş ortaklığı şeklinde de yapılabilir. 2 motosiklet sahibi kişi aynı hizmeti sağlayabilir. Bu şekilde müşteri memnuniyeti artacaktır. Bir motorlu kurye,  teslimat sürecinde istenen iş yapamayabilir. 2 kişi olurlarsa diğer motorlu kurye devreye girecek ve müşterinin işi aksamayacaktır. Bu özellikle acil işlerde geçerlidir. 2 ortaklık zamanla 3, 4 gibi artabilir ve şirketleşmeye kadar ilerleyen bir zaman şablonu olabilir.

Motorlu kurye olmak  için yukarıda anlatıldığı gibi a2 ehliyetli bir motosiklete sahip olmak ve para kazanmak istemek yeterlidir. İşe başladıktan sonra başarılı olup olabilmek kişinin kendisine kalmıştır. Her işte olduğu gibi bunda da disiplinli ve düzenli bir şekilde çalışmak, müşteri memnuniyetini ön planda tutmak anahtar kelimelerdir.