Bilinmelidir ki nazara gelmek başkasının bize olan kıskançlığından yada kötü bakışından kaynaklanacağı gibi birde düşmanınız tarafından size yapılan bir nazar muskası yüzünden bu kötü durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Özellikle bazı kindar insanların kıskanç bakışları sizin nazara gelmenize neden olabilir. Örneğin küçük bebeklerin yetişkinlere oranla nazara gelmesi olasılığı daha yüksektir çünkü onlar bu kötü enerjiye daha açık ve savunmasız doğarlar. Bu nedenle ailede yada yakın çevrenizde hoşlanmadığınız birisi varsa bunu mümkün olduğu kadar eğer evinizde bir bebek varsa bu bebekle göz teması kurmasını engellemeye çalışın. Nazarın geçmesi büyük ölçüde karşılıklı göz temasıyla diğer insana aktarılmaktadır. Eğer kötü niyetli ve kıskanç biri sizinle göz temas kurarsa ondaki negatif enerjiyi bütün bedeninizde hissedersiniz. Bunu yaşamayan insan yoktur heralde. Bazı insanlara kanımız ısınmaz onlarda negatif bir hissederiz işte bu tip insanlar diğer insanlara nazar değmesine neden olabilirler. Mümkün olduğunca bu tür insanları hayatınıza sokmamanızı öneririz.nazara gelmek, nazar nedir, nazara nasıl gelinir

Nazar Değmesi Nasıl Anlaşılır?

Hepinizin merakla takip ettiği bu konuyu sizinle paylaşalım; nazara gelen insanların gözlerinde bir ağırlık oluşur, bedensel olarak kendilerini yorgun ve güçsüz hissederler. Sürekli üzerlerinde uyku hali baş gösterir. Ruhları sürekli sıkılır, hiç bir şey yapmak içlerinden gelmez. İşte bunlar nazara gelen insanların davranış ve ruh hallerine en iyi kanıtlardır. Ayrıca bu insanların evlerinde sürekli negatif bir enerji hali var olduğundan evin içinde sürekli bir şeyler düşer yada kırılır. pek çoğunuz buna şahit olmuşsunuzdur. Bazı insanların evlerindeki su bardakları yada çay bardakları sürekli kırılır yada tabaklar sık sık kırılır bu durumda o hanenin üzerinde kesinlikle büyük bir nazar vardır demektir. Bundan korunmak için hemen iyi bir hocadan sizi ve ailenizi koruyacak güçlü bir nazar karşı korunma muskası yazdırmak şarttır. Bu şekilde hem kendinizi hemde ailenizi nazarın kötü etkisinden uzak tutabilirsiniz.

Bakın yüce yaratıcımız Allah, bize gönderdiği kutsal kitapta nazarı nasıl bize bildirmiş.

Yukarıdaki ayette de görüldüğü gibi nazar bir hurafe değildir birinci kaynaktan yani Allah tarafından bize bildirilmiş bir gerçektir. Bu nedenle nazarın gerçek olmadığını düşünen insanları bu konuda uyarmak istiyoruz. Aslında siz nazarı inkar ederken kutsal kitabımızı da inkar etmiş oluyorsunuz, bunun farkında olsanız da olmasanız da gerçek budur sevgili din kardeşlerimiz.

Daha öncede söylediğimiz gibi iki insan karşı karşıya geçip karşılıklı birbirlerinin gözlerinin içine bakmaya çalışsalar bunu uzun süre gerçekleştiremezler. Bunun sebebi nazardır. Bu bakışma esnasında nazarın gücü devreye girer ve her iki insanda bu durumdan rahatsız olur bu yüzden insanlar uzun süre birbirlerine bakamazlar. Genelde içe dönük kişilerin, bakışlarını kaçıran kişilerin, gözleri iri olan insanların diğer kişilere nazar vermesi daha kolay olur. Bu tip insanların farkında olarak yada farkında olmadan karşısındaki insana nazar geçirmesi yüksek olasılıktır. Yine bir başka örnek ise etrafımızda sokakta dolaşan ve açık giyinen kızların nazar gelme olasılığı daha yüksektir çünkü onları üzerinde sürekli başka erkeklerin bakışı vardır. Bu nedenle özellikle güzel kızların yada yakışıklı erkeklerin nazar gelme olasılığı diğer insanlara göre iki kat daha fazladır.

Peygamber efendimizin nazardan korunmak için bir tavsiyesini sizlerle paylaşarak yazımıza son veriyoruz. Umarız sizler için faydalı bir yazı olmuştur.

Hepiniz için nazardan uzak, kötülükten uzak, mutlu bir yaşam dileriz.