Orgazm olamama sorunu birçok kadında görülebilen bir cinsel sorundur bu sorunun birçok nedeni olduğu gibi bunun en önemli nedenleri arasında psikolojik ve fizyolojik nedenleri sayabiliriz. Eğer cinsel birleşme sırasında acı, ağrı, yanma gibi fizyolojik sıkıntılar yaşıyorsanız bu durum orgazm olmanızı engelleyen faktörlerdir ve yapmanız gereken tek şey bir kadın doğum uzmanına görünmektir eğer tedavinizi olursanız cinsel hayatınız dengeye girecek ve bu sorunlardan rahat bir şekilde kurtulabilirsiniz fakat bu sorun eğer psikolojik bir nedenden kaynaklanıyorsa o zaman farklı çözüm yolları aramak gerekebilir. Psikolojik bir sorundan kaynaklanan sıkıntılarınız varsa yapmanız gereken en mantıklı şey bir aile terapistine başvurmak olacaktır eşinizle beraber gittiğiniz zaman sorunlarınızı daha sağlıklı bir şekilde bir uzman yardımı ile çözebilir ve cinsel hayatınıza renk getirebilirsiniz.orgazm olma, orgazm olma yöntemleri, orgazm nasıl olunur

Eğer bir aile terapistine gidemiyorsanız yada buna imkanınız yoksa farklı ve yöntemler uygulayabilirsiniz birçok evli kadın bu konuda çok sıkıntılar çekmekte hatta hayatında hiç orgazm olmadığını düşünen kadınlar bulunmakta ve bu sorunu yaşayan birçok kadın  eşine orgazm taklidi yaparak bu durumu ört pas etmekte. Böyle bir durumda yapılacak en mantıklı şey bu durumu eşinizle konuşmak ve çözüm yollarını beraber aramak olacaktır unutmayın ki ilişki sadece tek taraflı değildir ve bu durumu tek başınıza çözme imkanınız yoktur.

Bu durumu atlatmak için yapılabilecek bir kaç tavsiye;

  • İmkanınız varsa bir aile terapistine gidin.
  • Ön sevişme kadınlar için önemli bir olgudur ve cinsel birleşme için ön sevişmenin mutlaka yapılması gerekmektedir eşinize bunu anlatın ve sizinle yeteri kadar uzun ve hazırlayıcı bir ön sevişme yaşamasını sağlayın.
  • Cinsellik sırasında kadının hoşuna giden zevk noktalarına erkeğin mutlaka dokunması ve bu noktaları uyarması gerekir bu durum hem daha çok zevk almayı sağlayacak hemde orgazmı daha çok artıracaktır.
  • Kendinizi c,insel birleşme sırasında rahat hissedin tüm psikolojik takıntılarınızdan ve sorunlarınızdan uzaklaşın.
  • Cinselliğe bir ihtiyaç ve gerekli bir yapı olarak bakın farklı bakış açıları orgazm olmanızı engelleyebilir.
  • Farklı fanteziler deneyin unutmayın ki cinselliğinize kattığınız oyunlar ve farklılıklar daha güzel bir cinsel yaşam sağlayacaktır size.
  • Tüm sorunlarınızı mutlaka eşinizle konuşun tek başınıza bu durumun üstesinden gelmeniz çok zor.
  • Erkeklerin kadınlara göre daha erken boşaldığını ve genel olarak bir boşalmadan sonra durulduğunu ve yeni bir cinsel birleşme için erkeğe zaman gerektiğini unutmayın bu durumları göz önüne alarak eşinizle cinsel birleşme sağlayın elinizdeki tüm verileri sağlıklı bir şekilde analiz edin.

Yukarıda genel anlamda bu sorunu aşmanız için yapılması gerekenler anlatılmıştır eğer sorununuzu haledemiyorsanız mutlaka konusunda uzman bir kişiye danışın unutmayınız ki bu tarz sorunlar sizin gibi birçok insanda görülmekte ve tıp ve psikolojinin ilerlemiş olmasında dolayıda bu tarz sorunların çözümüne rahat bir şekilde ulaşılmaktadır.