İyi bir ilişkinin bir sonraki adımı partnerinizin ailesiyle tanışmak olacaktır. Tabii ki bu tanışma esnasında da dikkat etmeniz gereken bazı hususlar mevcut. Bunları inceleyeceğiz.

  • İlk olarak partnerinizle bu konuyu detaylı bir şekilde konuşmanız oldukça önemlidir. Ailesi hakkında genel bilgiler, ne tür şeylerden hoşlandıkları gibi bilgileri alarak buluşma öncesinde hazırlıklı olmanız gerekir. Çünkü hazırlıksız bir şekilde buluşmaya gitmek daha fazla strese yol açacaktır. Eğer bu buluşma öncesinde kafanıza takılan herhangi bir konu varsa da bunu açık açık söylemelisiniz. Emin olun partneriniz sizi bu konuda rahatlatacaktır.partnerin ailesiyle tanışma, erkek arkadaşın ailesiyle tanışma, kız arkadaşın ailesiyle tanışma
  • Buluşmaya giderken yapacağınız en büyük hatalardan bir tanesi de eli boş gitmek olacaktır. İlk defa gittiğiniz bir yere mutlaka ufak da olsa bir çiçekle gidebilirsiniz. Ya da sevgilinize sorarak hoşlarına giden bir şey varsa bunu da alarak gitmeniz kabul görecektir.
  • Zıtlıklardan mutlaka kaçının ve bu tür konular açılırsa da tarafsız bir duruş sergileyin. Örneğin bu futbol sohbeti olabilir. Partnerinizin babası Galatasaray’ı tutarken siz Fenerbahçeli olabilirsiniz. Bu tür durumda eğer karşı taraf futbol sohbeti açıp koyu bir sohbete girmek isterse bu durumda yapmanız gereken şey daha çok suyuna gitmek olacaktır.
  • Tabii ki ilk buluşmada aileyle anlaşmak oldukça artı bir durum olacaktır. Fakat bunun her zaman mümkün olmadığını da kabul etmek gerekir. Çünkü bu insanlar sizi ailenin yeni bireyi olarak gördüğü için kabul etmeleri de zaman alabilir. Yani böyle bir durumla karşı karşıya gelirseniz de direkt modunuzu düşürmemeniz önemlidir. Bunun yerine bir sonraki buluşmalarda yine aynı pozitif enerjiyle onların karşısına çıkarsanız size zamanla ısınacaklardır.
  • En önemli özellik de kendiniz olarak oraya gitmeniz olacaktır. Evet partnerinizden aldığınız bazı öğütleri uygulamanız tabii ki doğaldır fakat tamamen değişik bir insanmış gibi davranmanız da bir o kadar yanlıştır. Çünkü zamanla kendiniz olmaya çalıştığınız karakterle kendiniz çakışabilirsiniz ve bu tür bir durum partnerinizin ailesi tarafından fark edildiği taktirde sizin güvenilmez bir kişilik olduğunuza karar vereceklerdir.