Pembe estetik, son zamanlarda diş estetiği alanında oldukça fazla konuşulan ve merak edilen konulardan birisidir. Pembe estetik, diş etleri üzerine uygulanan estetik dokunuşlara verilen bir addır. Bu uygulama, özellikle diş yapısı üzerinde diş etlerinin çok aşağı yani sarkık olması ya da dişleri çok ön plana çıkartır şekilde yukarıda kalması sonucunda uygulanan bir cerrahi müdahaleye dayanmaktadır. Bu açıdan, diş yapısı üzerinde estetik dokunun korunması ve sağlıklı bir gülüşün sağlanması için bu uygulama oldukça önemlidir. Özellikle, diş etleri ile ilgili problem yaşayan kişilerde bir tedavi şekli olarak uygulanmaktadır.pembe estetik, pembe estetik yapımı, pembe estetik ne demek

 Uygulama Nasıl Yapılmaktadır?

Uygulama oldukça kısa bir süreyi kapsamaktadır. Yaklaşık olarak 20 dakika kadar süren işlem sonucunda kişiler daha estetik diş etlerine sahip olarak, sağlıklı bir gülüş elde edebilirler. Pembe estetik yapan yerler arasında öncelikli olarak diş klinikleri ve uzman diş doktorları gelmektedir. Ayrıca, bazı özel hastaneler de pembe estetik yapan yerler arasında yer almaktadır. Bu tedavi sürecinin mutlaka uzman kişiler tarafında yapılması gerekmektedir. Aksi, halde daha büyük problemlere dönüşebilir. Çünkü yapılan müdahale cerrahi bir işleme ve estetik bir operasyona dayanmaktadır.

Sağlık açısından da oldukça önemli olan bu uygulama alanında uzman doktorlar tarafından uygulandığı sürece doğru sonuçlar vermektedir. Özel lazer cihazlar yardımı ile yapılan bu operasyonda diş etlerine daha fazla estetik doku verilerek, dişlerin ağız yapısına uygun şekilde görünmesi sağlanır. Özellikle en sık rastlanan diş etlerinin fazla olma problemine karşı, diş etleri lazer ışınları ile yakılarak, yukarı doğru çekilmektedir.

Uygulamanın Faydaları

Uygulama oldukça kısa süre içerisinde yapıldığı için hasta herhangi bir bekleme süresine zorunlu tutulmamaktadır. Ayrıca, diş etlerinin sağlıklı yapısının korunması açısından da önem taşıyan bu uygulama daha sağlıklı bir gülüş ve ağız yapısını da beraberinde getirmektedir. Uygulamanın en büyük faydasından birisi de, diş yapısının olması gereken formu korunarak, estetik ve görsel gülüşün ön plana çıkartılmasıdır.

Uygulama sonrasında diş yapısı hem uygun formda ve büyüklükte kalacak hem de gülüş esnasında dişler daha sağlıklı görünecektir. Estetik yapı açısından kişiye en büyük fayda ise sağlıklı diş etlerine sahip olmaktır.