Boşanmaların arttığı şu günümüzde evlilik danışmanlarına büyük sorumluluk düşüyor. Çözümlenemeyen birtakım evlilik problemlerinin çözümü için çiftlere destek olan evlilik danışmanları sayesinde sizler de evliliğinizi kurtarma fırsatı bulabilirsiniz. Ancak her danışman sizlere aradığınız fırsatı veremeyebilir.evlilik danışmanından destek alma, evlilik danışmanından destek almanın faydaları, deneyimli evlilik danışmanı

Tecrübeli bir danışman bulmanızda yarar var;

Yapmanız gereken ilk şey evlilik danışmanına isteyerek, faydalı olacağına inanarak gitmektir. Sonrasında profesyonel evlilik danışmanı bulmalı ve randevu almalısınız. Peki, evlilik danışmanı sizlere ne yapacak? Evlilik terapisine önyargı ile yaklaşan çiftlerin akıllarındaki genel soru budur. Bu sorunun yanıtını alan bireyler gönül rahatlığı ile evlilik danışmanına gitmeyi kabul etmektedirler.

Evlilik danışmanı sizlere bir öğretmen olacaklar;

Birçok insan evlilik danışmanının evlilik kurtarıcısı olduğunu düşünür. Halbuki durum tam anlamıyla böyle değil. Gideceğiniz danışman sizlere yalnızca mevcut problemlerin üstesinden gelme becerisi kazandıracaktır. Hal böyle olunca evliliğinizin kurtarıcısı bireyin kendisi olmaktadır. Peki, evlilik danışmanı ne yapıyor?

İletişim becerileri ve kalıcı evlilik değerleri;

Evlilik problemleri olduğunu beyan ederek danışmana giden bir çifte öncelikle iletişim becerilerine bakılır. Bu becerileri geliştirmeye yönelik çalışmaların sebebi; bazı problemlerin konuşarak hallediliyor olmasıdır. Bazen birtakım problemler çiftlerin konuşmadıkları, birbirini anlamadıkları için ortaya çıkmakta veyahut büyümektedir. Şayet çözüm bu kadarla gelmiyorsa evlilik değerlerinin yeniden inşası düşünülür. Yani profesyonel evlilik danışmanı sizlere kabullenmek, bırakmak, duyguları ifade etmek, sorumluluk almak, affetmek, takdir etmek ve ödüllendirmek mantığını öğretecektir.