Güzel ve bakımlı görünen eller her kadının hayalini kurduğu bir görüntüdür. Bu güzel görüntü için nemlendirilmiş eller ve manikürlü, güzel törpülenmiş tırnaklar gereklidir. Kimi zaman mantar ya da tırnak yeme sorunları gibi sorunlar yüzünden kadınların tırnaklarının tüm uğraşlara rağmen bakımsız göründüğü görülmektedir. Kimi zamansa kısa ve uzamayan tırnaklar sebebiyle kadınların istediği el görüntüsüne ulaşamadığı bilinmektedir. Kimi zamansa yalnızca daha uzun ve daha sağlam tırnaklar için kadınların uğraştığı görülmektedir. Bu üç sorun için de tek bir çözüm vardır ve bu protez tırnak yapımıdır. Sağlığa zararı bulunmayan jellerle tırnak yüzeyi kaplanıp çeşitli donma ve tekrar sürüm işlemlerinden geçtikten sonra tamamlanan protez tırnaklar uzun süre kalıcı olduğu için kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.protez tırnak kullanımı, protez kullanırken dikkat edilmesi gerekenler, protez tırnak nasıl kullanılır

Protez Tırnak Çeşidi

Jel tırnak, akrilik tırnak ve dippig tırnak olarak üç çeşide ayrılan protez tırnağın uygulanma işlemi her çeşitte farklıdır.

  • Jel Tırnak: Tırnak üzeri tamamen törpülenip herhangi bir pürüz kalmadığında tırnak üzerinde 3 aşamalık bir işlem başlatılır. İlk olarak tırnak yüzeyi üzerinde sertleşen ve yeni tırnak yüzeyi gibi düşünülebilecek olan bir jel katman sürülmektedir. İkinci olarak biraz daha koyu kıvamlı bir jel yardımıyla tırnağa istenen şekil verilir. Üçüncü sırada sürülen jel ile de son rötuşlar yapılır.
  • Akrilik Tırnak: Jel kadar doğal görünmese de bu yöntem de tercih edilen bir yöntemdir. Bu yöntemde tırnağa uygun bir takma tırnak kalıcı olarak tırnak ucuna yapıştırılır ve boşlukta kalan yüzey özel bir toz karışımla doldurulur.
  • Dippig Tırnak: akrilik tırnakla hemen hemen aynı olan bu protez tırnak çeşidi kokusuz ve mat duruşuyla küçük bir kitleye hitap etmektedir.

Protez Tırnak Çıkarma

Oldukça başarılı sonuçlar veren protez tırnaklar çıkarılmak istendiklerinde mutlaka güzellik merkezlerine gidilmelidir. Evde yapılacak yöntemler de sonuç veriyor olsa da yine de profesyonel ellerden yardım almak güzel sonuçlar için önemlidir. Sıcak su ve özel solüsyonlar kullanılan protez tırnak çıkarma işleminde kişilerin bir miktar canının yanması normaldir. Çok güçlü yapıştırıcılarla tırnak yüzeyine uygulanmış olan protezlerin sağlam kalması açısından bu durum beklenen bir durumdur.