İnternet siteleri için içerik çok önemlidir. SEO açısından ve kullanıcılar açısından değerlendirecek olursak bir sitenin sunduğu içeriğin özgün olması yani bir başka sitede aynı metnin olmaması daha uygundur. Çünkü kullanıcılar farklı kaynakları tarayacak farklı bilgilere ulaşmak isterler. Bu sebeple ziyaret ettikleri sitelerde yer alan bilgiler birebir olduğunda kullanıcılar ne kadar farklı site gezse de sunulan içeriğin aynı olması sebebiyle yeteri kadar kaliteli ve farklı bilgiye ulaşamazlar. SEO uyumlu özgün metinler oluşturmak için aşağıdaki noktalara dikkat edilerek metin oluşturulmalıdır.seo uyumlu makale yazma, özgün makale yazma, özgün makale nasıl yazılır

& Bir metnin SEO uyumlu olması için mutlaka çalışma yapılan anahtar kelimeleri içermesi gerekmektedir. Ayrıca anahtar kelime makalenin ilk 100 kelimesi içinde en az 1 defa geçmelidir. Sonrasında ortalama her 100-150 kelimede bir anahtar kelimenin geçmesi yeterlidir. Makale içinde anahtar kelimeler uygun yerlerde geçirilmeli ve sayısı aşırı olmamalıdır.

& SEO uyumlu makale yazılırken makale içinde geçirilen anahtar kelimeler diğer kelimelerden farklı bir yapıya sokulmalıdır. Anahtar kelimeleri diğerlerinden farklı bir yapıya sokmak için kalın yazma, eğik yazma, altını çizme, farklı renklendirme gibi teknikler kullanılmalıdır. Ayrıca iki kelimeden oluşan anahtar kelime grubunun altının çizilmesi iyi olur. Örneğin; anahtar kelime ucuz saat ise bu kelime “ucuz saat” şeklinde altı çizilerek belirtilmelidir.

Bir makalenin özgün olabilmesi için herhangi bir yerde yayınlanmamış olması gerekmektedir. Bu sebep bir başka yerde yayınlanmış makaleden cümleler kopyalanarak makale oluşturulmamalı, bunun yerine sıfırdan özgün cümleler ile makale yazılmalıdır.

& Makale kelime sayısı gerektiği kadar olmalıdır. 200 kelime ile anlatılabilecek bir konu gereksiz yere uzatılacak 300-400 kelimeyle anlatılmamalıdır. Böyle yapılırsa kullanıcıların sitede kalma ve diğer metinlere göz atma ihtimali yükselecektir. Kullanıcılar bir sitede ne kadar uzun süre kalıyorsa ve diğer sayfaları da görüntülüyorsa o site SEO çalışmalarına o kadar olumlu tepki verecektir. Çünkü arama motorları kullanıcılar tarafından ilgi gören siteleri ön sıralara almaktadır. Zaten SEO işlemlerinin amacı da bir siteyi arama sıralamasında üste taşımak olduğundan gerekli uzunluktaki metinler bu amaç için oldukça faydalıdır.