Sultangazi sürücü kursu İstanbul şehrinde oldukça popüler olan bir sürücü kursudur. Kursta öğretilenler oldukça eğitici ve ehliyet belgesi almak isteyenler için uygundur.sultangazi sürücü kursu, sürücü kursu fiyatları, sürücü kursu fiyatları ne kadar

                Yol çizgileri eğitimi

  • Devamlı yol çizgileri anlamı: İki şerit veya iki yönlü karayolunda, dönemeç tepe üstü bulunması, kavşakta yaya, okul geçidi, demiryolu geçidi bulunan yerler, dar köprü ve tünel gibi olan yerlerin yaklaşımında şerit değiştirilmemesi ve öndeki aracın geçilemeyeceğini belirler.
  • Kesik yol çizgileri: Trafik kurallarına uyulması şartı ile sürücülerin, yol veya trafik durumu eğer uygun ise, öndeki aracı veya araçları geçmek için şerit değiştirebileceğini gösterir.
  • Devamlı ve kesik yol çizgileri: Yan yana çizilmiş ise, devamlı ve kesik yol çizgilerinin bulunduğu bölgede sürücüler, manevra yapılmasının başlangıcında kendilerine en yakın olan çizginin verdiği anlama göre davranırlar.
  • Yan yana iki devamlı çizgi: Bu çizginin anlamı yolun bölünmüş yol durumuna getirdiği için, bu çizgi boyunca olan bölge de karşı yönün kullandığı şeritlere girilmez anlamı bulunur.

Önemli notlar

Alkollü iken araç kullananlara Sultangazi sürücü kursu İstanbul para, puan ve 3 ay boyunca trafikten men cezası verilir. Uyuşturucu kullananlara ise sürekli olarak trafikten men, para ve hapis cezası verilmektedir. Bir yıl içerisinde 100 hata puanını dolduran kişilere 2 ay trafikten men, aynı yılda 2 kere de 100 hata puanını dolduranlara 4 ay boyunca trafikten men, 3 defa dolduranlara ise tamamen trafikten men edilir.