Yaşam tarzları gereği kapalı giyinmek isteyen kadınlar tesettür giyim tercih etmektedirler. İlk bakıldığı zaman bu giyim tarzının tekdüze olduğu, farklılıklar ortaya koyamadığı düşünülmektedir. Fakat günümüz şartları ile birlikte, artan ekonomik rekabet ile birlikte insanlarda her şeyi ticareti dökme kaygısı ortaya çıkmıştır. Tesettür giyim de bu noktada otaya çıkmıştır.tesettür giyim tarzı, tesettür kıyafet ürünleri, tesettür giyim tarzında giyinme

Moda kelimesi her bayanın ilgisini çeker. Her bayan sabah kalktığı zaman ne giyeceği telaşına kapılır ve giydiği kıyafetin kendisine yakışmasını ister. Çeşitli moda akımları da kişilerin kendilerine ne giyeceği hakkında yön verir.

Giyim tarzları arasında yer alan tesettür giyim de esas nokta her bölgenin kapalı olmasıdır. Bu esas alınarak bir çok ürün üretilmiş ve satışa sunulmuştur. Birçok insan normal de kapalı giyinmemesine rağmen bu tarzı sevdikleri için bu tesettür giyim ürünleri kullanmaktadır. Buda modanın etkilerinden biridir.

Tesettür giyim ürünleri arasında, her çeşit kıyafet, aksesuar yer almaktadır. Örnek vermek gerekirse etek uzun olduğu zaman bu giyim ürünlerinin içinde kendine yer bulur. Mayolar, çantalar, kıyafetler, ayakkabılar kısaca akla ne gelirse bu giyim tarzının içinde yer alır. Fakat dediğimiz gibi bazı kurallara uygun olması gerekirdir. Bu da vücudun her bölgesinin kapalı olmasıdır. Aynı zamanda fazla gösterişli kıyafetler kimi zaman bu tarzın içine girse de çok talep görmez.

Tesettür giyimin en önemli parçası eşarplardır. Eşarp bir vazgeçilmez olduğu içi çok fazla modeli piyasada mevcuttur. Her kıyafete, ayakkabıya, pantolona vb. eşarp bulmak mümkündür. Renkli eşarplar, tek renk eşarplar kısacası akla ne gelirse çok rahat bir şekilde bulunabilir.

Moda her gün değişen ve uyulması ne kadar zor olsa da takip edilen bir daldır. Kişi kendi modasını da yaratabilir. Bunun için gerekli olan tek şey zevkli olmaktır. Zevk sahibi insanlar kendine ne yakılacağını iyi bilen insanlar giyimlerini herhangi bir kalıba sokmak zorunda hissetmezler. Tesettür giyimde  kapalı olduktan ve sadeliği esas aldıktan sonra istediğin gibi giyinmek mümkündür.