Tesettür, kadınların el ve ayakları dışında açık yer olmayacak şekilde kapalı giyinmesi demektir. Dini inancı gereği birçok bayan tesettürlü giyinmektedir. Bu da tesettür giyim alanına talebi artırmaktadır. Bunu dikkate alan pek çok marka tesettürlü giyinen bayanlara geniş ürün yelpazesi sunmaktadır. Klasik, birbirine benzeyen modelleri bir kenara bırakıp her yaşa ve modaya uygun şık tasarımlara imza atmaktadır.tesettür giyim ürünleri, tesettür giyim ürünlerinin özellikleri, tesettür giyimin genel özellikleri

Başörtüsü için farklı renk ve desenlerde şal, eşarp, hazır türban, bone, boyunluk; özel günlerde, davetlerde nişan veya düğünlerde giymek için takım, abiye elbiseler; üst giyimde tunik, bluz/gömlek, yelek, hırka, ceket, kazak; dış giyimde ise kap, trençkot, pardösü, ferace, kaban, mont, panço gibi ürünler mağazaların vitrinlerini süslemektedir. Alt giyimde eteklerin yanı sıra bol veya maskülen tarzı yansıtan pantolon çeşitlerine ulaşmak mümkün. Tesettürlü giyinen bayanlara rahatça denize girme şansı tanıyan tam kapalı mayo, spor yapmak için eşofman gibi ürünler de mağaza reyonlarından kolaylıkla bulunabilir. Ayrıca ürünlerde en çok tercih edilen haki, mürdüm, lacivert, buz mavisi, vizon, gülkurusu gibi renklerin yanında özellikle genç bayanların tercih edebileceği canlı, parlak, neon renkli elbise çeşitleri de bulunmaktadır.

Ürün ve renk çeşitliliği özgün bir tarz oluşturmak, modaya ayak uydurmak isteyen tesettürlü bayanlara özgürce elbise seçimi ve bunları değişik şekillerde kombine etme imkânı sunmaktadır. Arzuladığı şekilde bayanlar günlük hayatta, iş yaşamında, özel günlerde giymek için klasik, spor, retro, vintage modasına uygun çiçekli ve geometrik desenli gibi pek çok alternatif sunan tesettür giyim ürünü elbiselere gardıroplarında yer vermektedir. Bazı bayanlar sade, gösterişsiz elbiseler seçerken bazıları boncuk, fermuar, dantel, taş, takı, kolye gibi detayları olan elbiseleri seçmektedir.

Elbise seçiminde önemli olan hem şık, birbiriyle uyumlu hem de rahat hissettirecek ürünleri tercih etmektir. Rahatlığı seven bayanlar kumaşı hafif elbiseleri ve bol olanlarını tercih etmelidir. Örneğin dış giyimde palto, ferace, pardösü vs. alırken yarım veya bir numara büyük ürünleri almalıdır. Soğuktan dolayı lahana stili kat kat giyinmeyi gerektirecek kış aylarında içe kalın ve yünlü kazak giyileceği için palto, pardösü kişiyi sıkar ve sokakta yürürken rahatsızlık verir.