Bayanları hem resmi gösteren hem de onlara şıklık ve zarafet katan takım elbiselerin özellikle çalışan bayanlar tarafından oldukça fazla tercih edildiği bir gerçektir. İş ortamı doğası gereği resmiyet gerektirdiğinden kişilerin tavırlarının yanında bu resmiyeti kıyafetleriyle de desteklemeleri gerekmektedir. İşte bu nedenden dolayı da takım elbiseler özellikle iş hayatının ve de çalışan bayanların bir numaralı yardımcısıdır. İş hayatının dışında herhangi bir davette de yine bayanlar takım elbise giymeyi tercih edebilirler. İster açık bayanlar tarafından ister tesettürlü bayanlar tarafından olsun takım elbiselerin bayanlar tarafından çok sevildiği su götürmez bir gerçektir.

Tesettür Takım Elbisede İstenilen Özellikler

tesettür, Tesettürlü takım elbise modelleri, Tesettürlü takım elbise tesettür, Tesettürlü takım elbise modelleri, Tesettürlü takım elbiseTüm bayanlar tarafından büyük bir ilgi gören takım elbiseler için elbette ki tesettür takım elbise ve de diğer takım elbiseler diye bir ayrım yapmak yanlış olmayacaktır çünkü tesettürlü kişiler tarafından giyilen takımlar ile açık bayanların giydiği takımlar aynı olamaz ve aslında olmamalıdır. Bunun nedeni tesettürün kendi içinde belli kuralları gerektirmesidir. Vücut hatlarının belli olmaması ve açıkta olmaması bu kurallardan en önemlilerindendir denebilir. Dolayısıyla da açık bir bayanın giyeceği eteğin boyuyla, tesettürlü bir bayanın giyeceği eteğin boyu aynı olamaz. Tesettürlü takım elbise modellerindeki etekler uzun yani kişinin ayaklarına kadar olacak şekilde tasarlanır. Fakat açık kişilerin takım elbise modellerindeki etekler ise diz boyunda ya da diz üstünde de olabilmektedir. Ya da takım elbiselerin önemli bir parçası olan ceketler için de yine böyle bir ayrım söz konusu olacaktır. Tesettürlü kişilerin tercih edeceği takımlardaki ceketler aşırı dar olup vücut hatlarını belli eden modeller olamazken diğer takım elbiseler de böyle bir kural geçerli değildir. Tamamen kişinin tercihine ve nasıl rahat hissedeceğine bağlıdır.

Takım elbiselerin diğer bileşenlerinden olan pantolon ve ceket ürünlerinde de yine bazı ufak farklar söz konusudur. Örneğin tesettür takım elbiselerdeki pantolonlar vücuda tam yapışmayan modeller olarak üretilir. Özellikle İspanyol paça pantolonlar ve de etek pantolonlar tesettürlü bayanların en rahat ettiği ve en çok tercih ettiği takım pantolonları arasında ilk sıradadırlar.