Tinder, Android ve İOS işletim sistemine sahip olan taşınabilir mobil cihazların tümünde kullanılabilen görüntülü sohbet aracılığı ile insanlarla sohbet kurarak arkadaş olmanızı sağlayan bir uygulamadır. Tinder’a kayıt olduktan sonra karşınıza çıkan profilleri ve seçenekleri onaylayarak insanlar ile konuşabilirsiniz. Facebook uygulamasıyla da bağlanarak kayıt olabilmeniz mümkündür. Uygulamayı açtığınız konumda size en yakın kim varsa oradaki insanlarla uygulama sizi eşleştirerek görüntülü sohbetinizi başlatır. Karşınızdaki insanı beğenme veya beğenmeme gibi durumlarda eğer karşınızdaki insanı beğenirseniz onunla görüntülü sohbet edebilme ve normal hayatta buluşabilme şansı yakalayabilirsiniz. Bir kişiyle görüştükten sonra beğendiyseniz ekranı sağa kaydırmanız, beğenmediyseniz sola kaydırarak başka insanlarla görüşmeye devam edebilmeniz mümkündür.tinder hesabı açma, tinder ne demek, tinder neden açılır

Tinder Neden Kullanılır?

Tinder’ı insanlar genel olarak arkadaş edinmek için kullanıyor. Uygulamanın önceliği de buna dayanmakta zaten. Arkadaş arayan ve bulmak isteyen insanlar bu uygulama sayesinde kolaylıkla arkadaş edinebiliyor. Üstelik konumunuza göre aramalar yaparak yakınınızda ki kullanıcıları görebilmeniz de mümkündür.

Tinder Kimindir?

Tinder, Sean Rad isimli İranlı bir yazılımcı tarafından geliştirilmiştir. İlk başlarda Tüketici Teknolojisi Endüstrisinde çalışan Rad, insanlara yönelik bir çalışma yaparak Tinder’ı üretmiş ve hızlı bir yükseliş yakalayarak projesini başarı ile sonuçlandırmıştır. Şu anda Google Play Store ve App Store üzerinde yaklaşık 5 milyon kadar indirme almıştır. Bu sayı gün geçtikçe artarak popülerleşmeye devam etmektedir.

Tinder Nasıl Kullanılır?

Tinder hesabınıza giriş yaptıktan sonra uygulamayı keşfetmeye direkt olarak başlayabilirsiniz. Konumumuza yakın insanlarla eşleşerek tanışmaya başlıyorsunuz. Eğer karşınızdaki insanı, kullanıcı hoşunuza giderse eşleşme başlıyor. Görüşme sırasında karşı tarafı beğenirseniz sağ tarafa doğru kaydırarak, beğenmezseniz sol tarafa doğru kaydırarak birbirinizi değerlendiriyorsunuz. Ayarlar sekmesinde yer alan yerden Profil resminizi, biyografinizi, ad, soy ad, doğum tarihi, yaşınız ve diğer bilgilerinizi istediğiniz kadar güncelleme hakkına sahipsiniz.

Tinder Ücretli mi?

Tinder, ücretsiz olarak indirme sağlamaktadır. Uygulama içerisinde sadece üyelikler ücretlidir.

Üyelik fiyatlandırması şu şekildedir:

Tinder Plus: Reklam Yok, Pasaport Özelliği kullanım hakkı. Ayda 1 Boost yapabilmek, Günde 5 Super Like kullanabilmek, Geri alma özelliği kullanmak, Sınırsız beğeni yapabilmek.

Tinder Gold: Reklam yoktur, Pasaport özelliği kullanabilirsiniz, Ayda 1 Boost özelliği, Günde 5 Super Like atabilmek özelliği, Geri alma hakkı, Sınırsız beğeni yapabilmek, Her gün yenilenen ‘’Senin İçin Seçtiklerimiz’’ listesi, Beğeni yapmadan önce karşımızdaki insanı görebilmek.

Tinder Platinium: Reklam kesinlikle yok, Pasaport özelliği vardır, Ayda 1 Boost özelliği kullanabilirsiniz, Günde karşınızdaki kişilere 5 Super Like atabilme hakkınız olur, Sınırsız Beğeni yapabilme, Her gün yenilenen liste ‘’Senin için seçtiklerimiz’’, Son 7 günde beğendiği kişileri görebilmek, Geri alma hakkı, Hayır demeden ve beğeni yapmadan önce kiminle eşleştiğini görebilmek, Super Beğeni kısmına bir mesaj ekleyerek eşleşmeden önce mesaj gönderebilmek, Öncelikli beğeniler ile beğendiğin kişilere öncelik tanıma hakkı.

Bu üyeliklerden almak için Tinder’a girip Profil kısmından Ayarlar ’da bulabilirsiniz.