Deniz mevsiminin açılmasıyla birlikte özellikle bayanlarda fazla kilolardan ve yağlardan kurtulma çabaları da başlamış durumda. Metabolizmayı hızlandıran ve yağ yakımını daha kolay hale getiren yağ yakıcı 10 yiyecek sayesinde kısa sürede bu isteğinizi gerçekleştirebilmeniz mümkün olacaktır.yağ yakıcı yiyecekler, 10 yağ yakıcı yiyecek

 1. Yağsız yoğurt:Günde üç kez yiyeceğiniz birer porsiyon yağsız yoğurt sayesinde vücudunuzun daha hızlı bir şekilde yağ yakmasına olanak sağlıyor. Yapılan araştırmalar sonucunda bunu uygulayan kişilerin %22 oranda daha çok kilo verdiğini gösteriyor.
 2. Protein tozu:Protein karışımları yalnızca kas yapmaya değil kilo vermeye de yardımcı oluyor.
 3. Köy peyniri:Günde en az 200 gram köy peyniri yemeniz sayesinde yağ yakmanız daha kolay hale gelecektir.
  200 gram köy peyniri içinde 32 gram protein ve kazein bulunması sayesinde sindirim sisteminiz çok iyi çalışacaktır.
 4. Somon balığı:Beyni güçlendirmeye etkisi bilinen somon balığı içinde bulunan Omega 3 kilo vermenize de olanak sağlıyor. Bu sebeple diyet yapan kişilerin listesinde mutlaka somon balığına yer verilmesi gerekiyor. Bağışıklık sistemine de olumlu etkisi bulunduğundan mutlaka tüketilmelidir.
 5. Kahvaltılık gevrekler: Müsli ve yulaflı gevrekler ile her sabah kahvaltısını yapan kişilerin %78’inin bir sene içinde 14 kilo verdiği gözlemlenmiştir.
 6. Çorba:Günde en az bir kase çorba içmeniz sayesinde kilo vermeniz daha kolay olacaktır. Haftada 5 kez çorba içen insanların vücudundaki yağ oranının oldukça düşük olduğu görülmektedir.
 7. Yumurta:Günde üç yumurta yiyerek 12 hafta içerisinde kas ve yağ ölçüsü bakımından çok güzel bir vücuda sahip olabilirsiniz. Tabi burada kasıt haşlanmış yumurtadır, yağda pişmiş yumurta doğru seçim değildir.
 8. Greyfurt:Günde üç kez yarım greyfurt yemeniz sayesinde içinde bulunan bol C vitamini ile yağ kütlelerinizi hatırı sayılır biçimde azaltmanız mümkün olacaktır.
 9. Antep fıstığı:Her ne kadar içerisinde kalori de bulunuyor olsa içinde bulunan protein sayesinde yağ yakımına faydası olan Antep fıstığı kan şekerinin düzenlenmesine de olanak sağladığından ara öğünlerde tüketmeniz doğru olacaktır.
 10. Fasulye:Öğünlerinizin birinde bir kaşık fasulyeye yer vermeniz sayesinde böbreklerinize olumlu etkisinden faydalanabileceğiniz gibi kan şekerine uyguladığı başarılı tempo sayesinde de kilo kaybına, güçlü ve zinde bir bedene sahip olmanıza olanak sağlayacaktır.